Vasiyet okul açıldı

Giriş Tarihi: 7.4.2013
Antalya Valiliği ile hayırsever merhum Abdülkadir Özkan arasında 17 Ocak 2011 tarihinde protokolü imzalanan ve hayırseverin vefatı sonrasında ailesi tarafından tamamlanan 17 derslikli Abdülkadir Özkan İlkokulu için açılış töreni düzenlendi. Açılış törenine, Antalya Vali Yardımcısı Turan Eren ile birlikte merhum hayırsever Abdülkadir Özkan'ın oğlu İbrahim Özkan ve ailesi ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı. İbrahim Özkan, babası Abdülkadir Özkan'ın 13 yaşında ailesinin bakımını üstlendiği için öğrenim göremediğini belirterek okulun inşaatı devam ederken, 2011 yılında hayata gözlerini yuman babasının vasiyeti üzerine okulu tamamladıklarını duyurdu.

EĞİTİMDE SES GETİRİYORUZ

Vali Yardımcısı Turan Eren eğitim ve öğretimin faaliyetlerinin, gelişme, kalkınma ve uygarlaşma sürecinde en önemli yerde durduğunu belirterek "İlimizde daha kaliteli, daha güzel, daha iyi bir eğitim öğretim hizmeti verme çabası içerisindeyiz. Antalya, göç olgusuna rağmen, eğitim öğretim kadrolarının gayretleriyle Türkiye'de ses getiren bir noktaya geldi" dedi.

ÖĞRENCİLERE KİTAP HEDİYE
Antalya Vali Yardımcısı Turan Eren, İbrahim Özkan'a hayırsever adına onur belgesi takdim etti. Törende daha sonra, protokol üyeleri hep birlikte açılış kurdelesini kesti. Açılışın ardından, Vali Yardımcısı Turan Eren ve beraberindekiler sınıfları gezerek, öğrenciler ile sohbet etti. Protokol üyeleri, anasınıfı öğrencilerine oyuncak ve boyama kitabı, ilkokul öğrencilerine ise kitap hediye etti. Açılış Töreni, okul bahçesine günün anısına fidan dikimiyle sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vasiyet okul açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN