6 ülke gençlerinin müzikli buluşması

Mehmet Kemal Dedeman Ortaokulu, 'Sing-Act' adlı Comenius projesi kapsamında Fransa Saint Etienne'deki proje toplantısına katıldı. Gençler ortak beste yapıyor

Giriş Tarihi: 9.4.2013
Mehmet Kemal Dedeman Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Saadettin Mesutoğlu'nun "Müzik, farklı kültürlerden gelen insanları bir araya getirir" temasından yola çıkarak hazırladığı "Sing-Act" projesi farklı ülke öğrencilerini ve kültürleri bir araya getirdi. Proje toplantısı için Fransa Saint Etienne kentinde çalışma arkadaşlarıyla buluşan gençler, projenin ana hedefi olan 6 ülkenin ortaklaşa yazacağı şarkının 2. dörtlüğünü yazdı ve besteledi. Gençler ayrıca, müziğin birleştirici etkisi kullanılarak ırkçılıkla mücadele çalışması, yemek yarışması, halk dansları öğretilmesi etkinliklerine katılarak Fransa kültürü ve müziğini tanımaya yönelik gezilerde bulundu.

6 ÜLKEDEN BİR ŞARKI
İki yıl sürecek "Sing-Act" projesi kapsamında, her ülkenin bir kısmını hazırlayacağı ortak şarkı bestelenip iki yılın sonunda final etkinliğinde bir müzikal ile sunulacak. Türk Ulusal Ajans hibe desteği ile gerçekleştirilen Türkiye, Fransa, İsveç, Polonya, Romanya ve Bulgaristan'dan birer okul bulunan proje ile öğrenciler İngilizceyi pratikleştirme ve geliştirme imkanı bulacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
6 ülke gençlerinin müzikli buluşması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN