Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MHP'de icra atışması başladı

Isparta Belediyesi'nin kira borçları için MHP'ye icra göndermesinin krizi sürerken hedefte Günaydın var

Giriş Tarihi: 10.4.2013
Isparta'da Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'ın, 2 yıllık kira alacakları için Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlığı'na gönderdiği icra tebligatı şoku, bu kez atışmaya dönüştü.

4 BİN 500 LİRA

Mülkiyeti belediyeye ait Belediye İşhanı'nın 5'inci katının MHP İl Başkanlığı tarafından kiralandığını belirten Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, şubat ve mart aylarına ait toplam 4 bin 500 TL'lik kiranın ödenmediğini, bu nedenle icra takibi başlattıklarını açıklamıştı.

BAŞKANI'DA BAĞLAR

MHP Isparta İl Başkanı İsa Yalçın, borcun kendilerine ait olduğu kadar Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'ı da bağladığını söyledi. İcra kararının kendilerine tebliğ edildiğini doğrulayan MHP İl Başkanı Yalçın, konunun iki açıdan değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Birincisinin MHP'li belediyenin kamu alacakları konusunda ne kadar hassas davrandığı yönünde olduğunu vurgulayan Yalçın, "Diğer açıdan baktığımızda ise bu borç bizim olduğu kadar belediye başkanının da borcu. O halde bir araya gelerek bu borcu ödeyeceğiz. Genel Başkan Yardımcımız Şefkat Çetin'in de bu konuda bilgisi var" diye konuştu.

TAHLİYE DAVASI

Belediye Hesap İşleri'nden Sorumlu Başkan Yardımcısı Altan Uğurlu ise işgaliye ve kira gibi alacakların tahsilinde kişi, kurum ayrımı yapılmaksızın hukuk yoluna başvurduklarını söyledi. Kimseye bu konuda taviz vermediklerini belirten Uğurlu, "Konuyu farklı yerlere çekmeye gerek yok. Bu Belediyenin dürüstlüğünü gösterir. Kardeşimiz, babamız dahi olsa yasalar neyi gerektiriyorsa yapmak zorundayız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP'de icra atışması başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN