Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Deniz yolcusu artıyor

Giriş Tarihi: 11.4.2013

Antalya'ya deniz yoluyla gelen turist sayısı 10 yılda 18 binden 185 bine ulaştı. 2013'ün hedefi ise 200 binin üzeri

Deniz yoluyla gelen turist sayısı 2002'de 18 bin olan Antalya'da, 2012'de turist sayısı 185 bini aştı. Bu turistin 130 binini Antalya Limanı'na gelen kruvaziyer gemi yolcuları oluşturdu. Antalya Limanı'nı, 35 bin ile Alanya Limanı ve 20 bin ile Kaş Limanı takip etti. Antalya Limanı'nın 2013 hedefi ise 170 bin yolcuya ulaşmak. Antalya Limanı'nın bu hedefe ulaşmasıyla, Antalya'ya gelen toplam kruvaziyer turist sayısı 200 bini aşacak. 15 Mart'ta sezonun ilk kruvaziyer gemisini ağırlayan Antalya Limanı'nın işletmecisi Global Liman İşletmeleri'nin Pazarlama Direktörü Figen Ayan, Antalya'da kruvaziyer turizmi için çok önemli bir potansiyel olduğunu ve amaçlarının bu potansiyeli en iyi şekilde kullanarak gelen turist sayısını arttırmak olduğunu söyledi.

4 YENİ FİRMA GELMEYE BAŞLADI

Global Pazarlama Direktörü Ayan, bu yıl 4 yeni kruvaziyer firmasının daha Antalya Limanı'nı ziyaret etmeye başladığını kaydederek bu yıl 100'ün üzerinde kruvaziyer beklediklerini açıkladı.

Selİm Erol Sosyal Güvenlik Kurumu Antalya İl Müdürü

Dürüst gazetecilik
Yayın hayatına başladığı ilk günden itibaren meslek ilkelerine bağlı kalarak, objektif ve dürüst davranan, araştırmacı gazetecilik anlayışı ile bölge basınımızın saygın kuruluşlarından biri haline gelen Sabah Akdeniz Gazetesi'nin 10. kuruluş yıldönümünü en içten duygularımla kutlarım. Bölgemizin sosyal ve kültürel yaşantısına konu olan güzellikler, sorunlar ve sıkıntıların kamuoyuna aktarılması adına oldukça önemli bir görevi 10 yıldır başarı ile yerine getiren Sabah Akdeniz'in, bugünlere gelmesinde emeği geçen ve katkıda bulunan herkesi tebrik eder, nice başarılı 10 yıllar dilerim.

Zekİ Apalı Antalya Rehberler Odası Başkan Yardımcısı

Saygın kuruluş
Antalya Rehberler Odası olarak yazılı medyanın saygın kuruluşu Sabah Gazetesi'nin Akdeniz Eki'nin 10'uncu yayın yılını kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Prof. Dr. Duran Canatan Talasemi Federasyonu Başkanı

Talasemi haberleri
Sabah Akdeniz gazetesinin yayına başlamasından beri, talasemi konusunda yaptığı özel yayınlar ve haberler için teşekkürlerimi sunuyorum. Nice 10 yıllara yayınlanması dileği ile tüm yönetici çalışanları kutluyorum.

Hasan Çelİk Gülbirlik Genel Müdürü

Ilık rüzgarlar gibi
Sabah Gazetesi Türkiye'nin en prestijli gazetelerinin başında gelip; ekleriyle, dergileriyle, dağıtım kanalları ve internet trendi hızıyla hep üst segmentlerde yer almıştır. Sabah Akdeniz olarak bölgemiz ekonomisini, ticaretini, sosyal ve kültürel değerlerini öncelikle tüm Türkiye'ye, daha sonra da dünya devletlerine entegrasyonu konusunda olduğu gibi turizm konusunda da adeta gönüllü turizm elçisi gibi ilkeli habercilik anlayışından taviz vermeden yaptığınız özverili çalışmalar, kurmuş olduğunuz gönül köprüleri her türlü takdirin üzerindedir. Sizler bizim gören gözümüz, işiten kulağımız ve konuşan dilimiz oldunuz. Akdeniz'in ılık rüzgarları gibi…
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Deniz yolcusu artıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN