Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Esen barış rüzgarları Antalya'yı büyütecek

Giriş Tarihi: 11.4.2013

Vali Altıparmak, terörün bitmesi ve İsrail'le yumuşama adımlarının en çok Antalya'yı etkileyeceğini söyledi

Son 10 yılda, ekonomik göstergelerde ve kamusal yatırımlarda büyük bir hamle yapan Antalya, 10 yıl sonrasına, yani 2023 hedeflerine de güvenle bakıyor. Ekonomisi turizm ve tarım ürünleri ihracatı gibi her türlü politik ve sosyolojik olaydan etkilenen sektörlere dayanan Antalya'da, son dönemde terörü bitirmeye yönelik atılan adımlar ve İsrail'le ilişkilerin tekrar ılımlı bir ortama taşınması, hedeflere ulaşılacağına dair umudu pekiştiriyor.

10 YIL ÖNCE 10 YIL SONRA

Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Antalya'nın son 10 yıldaki gelişimini ve gelecek 10 yılla ilgili beklentileri anlattı. Antalya'nın hem ekonomik gelişmelerde hem de kamu yatırımlarında Türkiye ortalamasının üzerinde bir büyüme yakaladığını ifade eden Vali Altıparmak, "Antalya, kimsenin geriye dönüp baktığında hayal edemeyeceği rakamlara ulaştı. Benzer bir gelişmenin, gelecekte de oluşacağına inanıyorum. Çünkü Antalya Türkiye'nin en dinamik şehri" diye konuştu.

TERÖR, İSRAİL VE SURİYE

Vali Altıparmak, yaşanan son gelişmelerin de Antalya'nın beklentisini arttırdığını belirterek, "Terör bittiği, İsrail ve Suriye sorunu bittiği zaman, Türkiye çok olumlu etkilenecek. Ama en çok etkilenecek il Antalya olacaktır. Bu sorunlar çözülürse, turist sayısı da, yabancı yatırımcının gelişi de hızlanacaktır, mutluluğun, huzurun ve zenginliğin gelmesini sağlayacaktır" ifadelerini kullandı.

2023 HEDEFİ 20 MİLYON
Yaşanan gelişmelerin ışığında Antalya'da turist sayısının 2023'te 20 milyona ulaşmasının kaçınılmaz olduğunu savunan Vali Altıparmak, bunun için altyapının hazırlanması gerektiğini söyledi. Altıparmak, turist sayısında yaşanacak bu gelişmeyi Anadolu'ya taşımak gerektiğini belirterek, bu nedenle Antalya'nın uzun süredir beklediği

10 YIL SONRASI İÇİN İYİ TOPLUM TOHUMU
Antalya Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Antalya'da güven esaslı bir kent kültürü oluşması için yaptıkları projeleri de anlattı. Son 2 yıldır Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte "Değerler Eğitimi" vermeye devam ettiklerini ifade eden Vali Altıparmak, bu eğitimin etkisinin 10 yıl sonra hissedileceğini savundu. Vali Altıparmak, "Kişi hayatında 10 yıl uzun bir süre ancak toplum hayatında 10 yılın hiçbir önemi yok. Buradan yetişen öğrenciler, hayata atıldığında farklı bir kent olarak Antalya kendisini gösterecek" diye konuştu.

AHMET ALTIPARMAK / Antalya Valisi

Nice 10'uncu yıllar
Turist göçmen kuşlara benzer. En ufak bir yüksek ses, göçmen kuşları kaçırır, yönünü değiştirir. Turizm de göç yolu gibidir. Bu yolda en ufak bir kaza olmamalıdır. Antalya'ya atanan her kurum müdürüyle ilk toplantımızda söylediğimiz ilk söz şudur, 'Antalya'nın havası her zaman güneşlidir, fırtına olmaz, kar yağmaz zaten. Olumsuz hiç bir şey olmaz. Her zaman güneş vardır, yüzümüz hep güleç' olur. Bunun bu şekilde yansıtılması lazım. Basından da istirhamımız da bir reality show gibi haberlerin aktarılmamasıdır. Bu haberlerin Antalya için olumsuz yansıması çok olacaktır. Antalya korunur şekilde aktarılmalıdır. Sabah gazetesi Türk kamuoyu için önemli bir gazete. İnşallah bundan önce sağladığı başarıyı, arttırarak devam ettirir. Türk toplumunun güvenini sağlamış olarak devam eder. İnşallah Sabah Akdeniz nice 10'uncu yıllara erişir.

NURETTİN YILMAZ / BURDUR VALİSİ

Özgür basın
Çok sesli ve özgür bir basının demokratik sistemin korunması ve güçlendirilmesinde son derece önemli bir unsuru teşkil ettiği açıktır. Yerel ve bölgesel basının da ulusal basınla paralel bir seyir takip ettiği göz önünde tutulduğunda, yerel ve bölgesel basın yayın kuruluşlarının önemi ve gerekliliği de ortaya çıkmaktadır. Bu anlamda 10 yıldan bu yana bölgesel basınımızın güzide bir temsilcisi olarak önemli bir hizmeti yerine getiren Sabah Akdeniz Gazetesi'nin tüm yönetici ve çalışanlarını kuruluş yıldönümü vesilesiyle tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU / AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

Bölgelere köprü oldu
Sabah Akdeniz 10 yıldır objektif haberleriyle ve topluma yönelik duyarlı kampanyalarıyla Antalyamız ve ilçeler arasında, Isparta, Burdur, Fethiye ve Antalya arasında köprüler oluşturmuştur, bağlar oluşturmuştur. Bu nedenle Sabah Akdeniz ailesine teşekkür ediyoruz. Kutluyoruz. Nice başarılı 10 yıllar diliyoruz.

MENDERES TÜREL / AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

Saygı ile selamlıyorum
Her şeyden önce yıllarca fiilen gazetecilik yapmış bir meslektaşları olarak Sabah Akdeniz'in onuncu yılını yürekten kutluyorum. Böylesine meşakkatli bir mesleği başarı ile icra edebilmenin nice on yıllar açısından ne kadar önemli olduğunun bilinci ile her zaman okuyucusunun takdirini kazanan gazetenin yarınlarını saygı ile selamlıyorum. Sabah Akdeniz ailesine uzun yıllar süreceğinden emin olduğum başarılarının olabildiğince geniş okuyucu kitlesine ulaşması için gelecek yıllara en kalbi duygularla şimdiden merhaba.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esen barış rüzgarları Antalya'yı büyütecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN