Festivaller kenti

Antalya'nın 20 festivalinin 'EN'leri, Mayıs'tan itibaren peş peşe düzenlenecek. Antalyalılar, ortalama 2 günde yeni bir sahne sanatları gösterisi izleyebiliyor

Giriş Tarihi: 11.4.2013
Antalya'nın ulusal ve uluslararası tanınırlığı olan en önemli 20 festivalinin en büyükleri, Mayıs ayından itibaren peş peşe gerçekleşecek. Müzikte, operada, tiyatroda, sinemada dünyanın en saygın sanatçılarını buluşturan festivaller zincirinin kalın halkaları, yaz ve sonbaharda düzenleniyor. Alanya'dan Patara'ya kadar yüzde 90'ını belediyelerin organize ettiği kültür ve sanat etkinlikleri, sanatın en güncel ve nitelikli eserlerini çoğunlukla ücretsiz izleyebilmeyi sağlıyor.

TİYATRO İLE BAŞLAYACAĞIZ
Önümüzdeki ses getiren en önemli festival, 17- 29 Mayıs arasında 4'üncüsü yapılacak olan Uluslararası Antalya Tiyatro Festivali olacak. Beşi yabancı 11 tiyatro topluluğunun 2- 3 kez sahneye çıkacağı gösteri biletleri 10 TL'den satılacak. Alanya Kültür ve Sanat Festivali'nin 13'üncüsü, 25- 28 Mayıs'ta yapılacak. Ardından 2-22 Haziran arasında yapılacak 20'nci Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali'nde, bir konser, 2 bale ve 3 opera sunulacak.

CAZ FESTİVALİ HAZİRAN'DA
Üçüncü Uluslararası Antalya Caz Festivali 18-22, Rus Kültür Günleri ise 14-15 Haziran'da düzenleniyor. Günleri kesinleştirilmemiş olan 17'inci Uluslararası Kaş- Likya Kültür ve Sanat Festivali' ile 18'inci Manavgat Barış Suyu Kültür Sanat Turizm ve Gençlik Festivali, Haziran ayı sonunda yapılacak. Antalya Liselerarası Tiyatro Şenliği ise 30 Nisan-14 Haziran arasında düzenlenecek.

İKİ GÜNDE BİR YENİ GÖSTERİ
Antalya'nın marka değerini arttıran sanat festivallerinin yarısını, Büyükşehir Belediyesi tek başına göğüslüyor. Her ay davet ettikleri ünlü tiyatro toplulukları ve İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı'yla ayda 2- 3 konser düzenliyor. Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ile Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin sezon repertuarı ise bir festivalden aşağı kalmıyor. Antalyalılar ortalama 2 günde yeni bir sahne sanatları izleyebiliyor.

ÇOCUKLARDAN BÜYÜKLERE
Şubat ayında Avrupa Çocuk Filmleri Festivali ve Çocuk Oyunları Festivali, Nisan ayında Antalya Uluslararası Koro Festivali yapan belediye, 26-27 Nisan'da da Antalya Tv Ödülleri düzenleyecek. Antalya Gençlik Şenliği ise 8-11 Mayıs'ta.

Osman Kaptan
CHP Antalya Milletvekili

10. yıla kutlama
Siyasi iktidarların ve patronlarının sesi olmayan, halkın sesi ve özgür olan, yerel basının yaşam suyunu kesmeyen bir basın anlayışının egemen olması dileği ile Sabah Gazetesi Akdeniz ekinin 10'uncu yıl dönümünü kutlar, tüm çalışanlarına başarılar dilerim.

Cem Oğuz

İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı
Bölgenin sesi ve hafızası
Sabah Akdeniz 10 yıldır Antalya'nın ve bölgemizin sesi ve hafızası olmuştur. Sabah Akdeniz yönetici ve emekçilerini turizm, ticaret, tarım, inşaat, çevre, spor, kültür-sanat, gelenek-görenek ve kentlilik bilincinin geliştirilmesine katkılarından dolayı kutluyor; daha nice 10 yıllarda yayın hayatının devamını ve başarılarının sürekliliğini diliyorum.

Ahmet Erol

Deniz Ticaret Odası Başkanı
Aynı duyarlılığı 10 yıl sürdürdü
Sabah Akdeniz, yayın hayatına başladığı günden bu yana Antalya'nın ve bölgenin sorunlarına her zaman öncelik vermiş, sorunlarının çözümünde de etkili olmuştur. Sabah Akdeniz, 10'uncu yılında da aynı duyarlılığını sürdürmektedir. Sabah Akdeniz Temsilcisi Mevlüt Yeni başta olmak üzere yazı işleri kadrosu ile fırtınada, soğukta ve sıcakta canla başla ve büyük bir heyecanla bölge halkına ve Türkiye'ye haber üretmeye çalışan muhabirlerine ve tüm çalışanlarına başarılar diliyorum.

Tuncay Engİn

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri
Bölgeye katkı
Isparta, Burdur ve Antalya'nın sürdürülebilir kalkınması için bütüncül bir yaklaşım ile yerel potansiyeli harekete geçirecek katılımcı araçlar geliştirmeye çalışan Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı olarak, bölgenin gelişmesi, tanıtımı ve bilinirliğinin artmasında önemli çalışmaları ile katkısı olan Sabah Akdeniz'in kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Batı Akdeniz'de Antalya, Burdur ve Isparta'daki kurum kuruluşlar ile STK'ların sesi olmaya çalışan ve Batı Akdeniz'in gelişip her yönden kalkınmasına önemli katkılar sağlayan Sabah ile Akdeniz'in muhabirinden bölge temsilcisine kadar tüm ekibine başarı dolu nice yıllar diliyoruz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Festivaller kenti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN