Golf turizmi 10 yılda üçe katlandı

Giriş Tarihi: 11.4.2013

Mart-Mayıs ile sezon sonu Ekim-Kasım aylarında yoğunlaşan golf turizminde 10 yılda oyun sayısı 141 binden 470 bine ulaştı

Golf turizmi Antalya turizminin son 10 yıldaki gelişiminin de üzerinde bir büyüme gerçekleştirdi. Sezon öncesi Mart- Mayıs ile sezon sonu Ekim- Kasım aylarında yoğunlaşan golf turizmi, 12 ay turizm hedefinde önemli yer tutuyor. Belek'te bulunan uluslararası standartta 14 golf tesisinde oynanan oyun sayısı geçen 10 yıl içerisinde 3'e katlandı. Belek'te 2002 yılında oynanan golf oyunu sayısı 141 bin seviyesindeydi. 2012 yılında ise bu sayı 470 bine ulaştı. Belek Turizm Yatırımcıları Birliği (BETUYAB) Başkanı Cemil Uğurlu, Belek bölgesinde golf sporunun otel fiyatlarına ve doluluk oranlarına katkı sağladığını söyledi. Turizmdeki rekabette, futbol sahaları ve golfün devreye girmesinin Belek'i farklı bir yere taşıdığını söyleyen Uğurlu, "Belek'te doluluk anlamında bir sorunumuz yok. Fiyatlarımız birçok rakip destinasyonun üzerinde" dedi. Belek'te oynanan golf sayısını arttırmak istediklerini anlatan Uğurlu, "Belek'te yatak kapasitesi belli bir noktaya geldi. O yüzden bizim tabiata ve çevreye zarar vermeden tesis sayımızı ve spor olanaklarını artırmamız lazım" dedi.

DOÇ. MEHMET GÜNAL / MHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ

Basın demokrasinin olmazsa olmazıdır
Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu özgür, farklı düşüncelere saygılı basın ortamı tartışmasız demokrasinin olmazsa olmazıdır. Medya, milletin sesini duyurabildiği, iktidarı ve güç merkezlerini denetleyebildiği yani demokratik yaşamın anlam bulduğu bir zemindir. Her geçen gün önemi artan basının en önemli temsilcilerinden olan Sabah Akdeniz Gazetesinin sorumluluğunu ciddiye alan, tarafsız habercilik yapması Antalyamız ve bölgemiz için bir kazançtır. Antalya'nın ve bölgenin yerel haberlerini bizlere ve halkımıza ileten Sabah Akdeniz gazetenizin kuruluşunun 10. yılını kutlar, çalışmalarınızda başarılar dilerim.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Golf turizmi 10 yılda üçe katlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN