Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kongre turizmi ICCA'yı bekliyor

Toplam 150 binin üzerinde toplantı koltuk kapasitesi ile kongre turizminde gelişen Antalya, ICCA 2014'ü bekliyor. ICCA'nın milat olacağına inanılıyor

Giriş Tarihi: 11.4.2013
Hedefi 12 ay turizm olan Antalya'da, bu hedefin dayanaklarından kongre turizmi de gelişiyor. 250'nin üzerinde 5 yıldızlı otelde bulunan 150 binin üzerindeki toplantı koltuk kapasitesi ile kongre turizmi için büyük bir potansiyeli bulunan Antalya'nın kongre turizminde hak ettiği yere gelmesi için çalışmalar sürüyor. Antalya 2012 yılında 69'u uluslararası olmak üzere toplam 165 kongreye ev sahipliği yaptı. Kongre turizminin gelişmesi yolundaki en önemli adım ise 2014 yılında gerçekleşecek Uluslararası Kongre ve Konvansiyon Birliği Genel Kurulu (ICCA) olacak. ICCA Genel Kurulu'nun alınmasında büyük emeği olan Antalya Kongre Bürosu'nun Genel Müdürü Sinan İnan, ICCA Genel Kurulu'nun Antalya için kongre turizminde bir milat olacağını söyledi. Antalya'nın kongre turizminde aldığı payı arttırmak için ICCA 2014'ü de dikkate alarak çalışmaların sürdüğünü söyleyen Sinan İnan, "20-30 yılda bir olabilecek bu etkinliğin ıskalanmadan kullanılması çok önemli. Dünyanın önemli kongre organizatörleri bu Genel Kurul ile Antalya'ya gelecek. Bir çoğu ilk kez Antalya'yı tanıyacak. Çok önemli bir tanıtım fırsatı olacak" dedi.

KONGRE MERKEZİ İHTİYACI
ICCA 2014'e geri sayımın başladığını belirten İnan, "ICCA 2014 için kongre turizmi uzmanı bini aşkın katılımcı Antalya'ya gelecek. Bu katılımcılara gösterebileceğimiz, en az 3-5 bin metrekare ana salonu olan ve ulaşımı kolay bir kongre merkezine ihtiyacımız var. Otel bünyesi dışında büyük bir kongre merkezimiz yok. Bu olursa ICCA 2014'ün Antalya'ya katkısı büyür" dedi.

SİNAN İNAN / ANTALYA KONGRE BÜROSU GENEL MÜD.

Her zaman destek
Yeni gelişen kongre turizminin Antalya kamuoyuna tanıtılmasına ve tanıtım faaliyetlerimize her zaman destek veren Sabah Akdeniz'in 10'uncu yaşını kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.

YUSUF ÜRAS / GATAB VE TEKİROVA BELEDİYE BAŞKANI

Değer ve vizyon katıyor
Çalışanlarını her zaman takdirle karşıladığımız, bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayarak çalışmalarımızı kamuoyuna duyuran objektif bir şekilde çalışan Sabah Akdeniz'e her zaman minnettarız. Bu vesileyle demokrasimizin güçlenmesine katkı veren, bölgemizde yaşanan olaylardan haberdar olmamızı sağlayan ve en önemlisi bölgemize büyük bir 'değer ve vizyon' katan Sabah Akdeniz'in 10. yılını en kalbi duygularla kutluyorum. Özverili çalışmaları ve çalışanlarıyla bugün çok önemli bir 'marka' haline gelen Sabah Akdeniz'e nice 10 yıllar temenni eder, başarılarının devamını dilerim.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kongre turizmi ICCA'yı bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN