Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mustafa Noyan: Sabah ve spor

Giriş Tarihi: 11.4.2013
Gazeteler çağımızın en önemli iletişim araçlarının en üst sırasındaki yerini korumayı sürdürüyor.
Gelişen teknolojinin bir getirisi olarak her ne kadar tv, radyo ve internet gazeteciliği gelişmiş gibi görünse de bu alanda gazetenin yeri ayrıdır.
Radyo ve televizyonlarda bir haberi veya programı yayın saatini kaçırdığınız zaman yeniden bulup izleme olanağınız yok gibidir.
İnternet gazeteciliğinde de durum aynıdır. Bu kaynaklarda haberler camdaki buğu gibidir ve bir süre sonra silinir gider.
Oysa gazetelerde durum çok daha farklıdır. Bir gazeteyi gün boyunca istediğiniz anda elinize alıp okuma, günlerce hatta yıllarca muhafaza etme şansına sahipsinizdir.
Gazete okumak sadece bir alışkanlık değil bir tiryakilik ve bunun yanı sıra bir kültür olayıdır.
1985 yılında "Türkiye'nin en iyi gazetesi" sloganı ile kurulan Sabah Gazetesi bu sloganına her zaman sahip çıkmış ve sadık kalmıştır.
Sabah Akdeniz olarak da yayın alanı içinde bu ilke doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir.
İnsanın varoluşuyla birlikte süregelen spora da bakış açısı aynıdır. Sporda bölgesinin gözü kulağı ve sesi olmaya yine güçlü bir şekilde devam etmektedir.
Süper Lig'den amatörüne kadar futbol başta olmak üzere tüm spor dallarına ve kulüplere bakış açısı ve yaklaşımı zaten yıllardır bilinmektedir.
Bölgede Antalya başta olmak üzere, Alanya, Burdur, Isparta, Fethiye'de oluşturduğu kadrolarıyla sporun nabzını en iyi tutan gazete olma konumunu eskiden olduğu gibi bugün de sürdüren tek gazete Sabah Akdeniz'dir.
Böyle bir gazetede yazılarıyla siz değerli okuyucularla birlikte olmak benim için de büyük şans… Atatürk'ün de söylediği gibi "Antalya dünyanın en güzel şehridir"... Böylesine ayrıcalıklı bir kentte böyle bir gazeteye sahip olmak da bir ayrıcalıktır.
Dünyada insanları bir amaç ve sevgi çemberi içinde bir araya getirebilen tek olgu spordur.
Bunların başında da şüphesiz ki futbol geliyor.
Dünya kenti olan Antalya ile çevresindeki il ve ilçelerin amatör ve profesyonel futbol takımlarını yakından izlemekle kalmayıp onların başarılarını, sıkıntılarını siz okuyucularına en iyi yansıtan bu gazete 10. yıldönümünü kutladığı bu günlerde işini en iyi yapmanın da gururunu yaşıyor.
Bunu başaran ekibin arasında yer almak keyif ve gurur verici… Nice 10. yıllarda birlikte olmak dileğiyle…

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mustafa Noyan: Sabah ve spor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN