Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sinan açık AVM olacak

Muratpaşa ilçesinde bulunan Sinan Mahallesi, Muratpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen 3 milyon liralık Kentsel Düzenleme projesiyle çekim merkezi olacak

Giriş Tarihi: 11.4.2013
Antalya'nın en eski mahallerinden biri olan ve kent merkezi konumunda bulunan Sinan Mahallesi'nin çehresini değiştirecek projeye start verildi. Muratpaşa Belediyesi tarafından Ali Çetinkaya, Recep Peker, Atatürk ve Hüsnü Karakaş Caddeleri arasında kalan bölümünde Muratpaşa Belediyesi'nce uygulanacak Kentsel Düzenleme Projesi'nin ihalesi gerçekleştirildi. Sinan Mahallesi esnafıyla görüş alışverişi eşliğinde yürütülen proje büyük heyecan yarattı.

YENİ ÇEKİM MERKEZİ

Projenin hayata geçmesiyle Sinan Mahallesi'nin ve çarşının Antalya'nın yeniden çekim merkezi olacağını belirten Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, "Kent merkezinde, su oyunları, yeşil alanlar, yürüyüş ve dinlenme alanları, sık aydınlatmalar, görüntü kirliliğini ortadan kaldıran tek tip tabela ve tenteler ile 24 saat yaşayan canlı bir çarşı olacak. Tüm bunlar, esnafın projeye sahip çıkması ile gerçekleşecek" dedi. 1255 Sokak'ta oluşturulacak "Lezzet Ustaları Sokağı"nın esnafın desteği ve ilgisiyle yaşama geçmesini çok önemsediğini belirten Başkan Evcilmen, projenin3 milyon TL olacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Sinan açık AVM olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN