Kar çiçekleri yaylayı sarıya bürüdü

'ın nda, havaların ısınmasıyla açan sarı kar çiçekleri, fotoğraf meraklılarını bölgeye çekiyor.

Giriş Tarihi: 12.4.2013 15:09
'taki nda, havaların ısınmasıyla açan kar çiçekleri, yeşil örtüyü sarıya bezedi.
Halk arasında "gelin çiçeği" olarak anılan kar çiçekleri, havaların ısınmasıyla eriyen karların arasından çıktı. Yaylanın zirvesindeki sedir ağaçları arasında güzel görüntü oluşturan kar çiçekleri, fotoğraf meraklılarını da bölgeye çekiyor.

Çevre illerden gelen fotoğrafçılar, hem bölgede yürüyüş yaparak manzarayı izleme imkanı buluyor, hem de kar çiçeklerini objektiflerine yansıtıyor.
Kahramanmaraş Turizm Altyapı Hizmet Birliği Başkanı ve fotoğraf sanatçısı Mehmet Temizdemir, yaptığı açıklamada, kentin endemik bitki açısından zengin olduğunu söyledi.

Kar çiçeklerinin Başkonuş yaylasında sıkça görüldüğünü belirten Temizdemir, "Karların altından çıkan bu güzelliği görmek isteyenler, her yıl baharın ilk aylarında bölgeye geliyor. Soğuğa rağmen narin yapısıyla açan bu çiçekler, yeşil örtüyü de sarıya bürüyor" diye konuştu.
Zaman zaman bölgeye fotoğraf gezisi düzenlendiklerini ifade eden Temizdemir, Kahramanmaraş'ın bitki çeşitliliğini değerlendirerek turizme kazandırmak istediklerini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kar çiçekleri yaylayı sarıya bürüdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN