Türkiye'nin en iyi haber sitesi

PTT'den Antalya tanıtımına katkı

Giriş Tarihi: 13.4.2013

Geçen yıl 4 milyon adet posta pulu satarak ulaşılması zor bir rakama ulaşan PTT Antalya Başmüdürlüğü, 2013 yılı hedefini ikiye katladı

2013 hedeflerini oldukça yukarılara çeken PTT Antalya Başmüdürlüğü, bu yıl 8 milyon adet Antalya temalı pul bastırdı. Üzerinde Alanya Kalesi, Apollon Tapınağı, Hadrian Kapısı, Kaleiçi, Manavgat Şelalesi ve Saat Kulesi ile Yivli Minare'nin bulunduğu 6 çeşit pul bastıran başmüdürlük, "Pul Sizden Kart Bizden" kampanyası kapsamında ücretsiz dağıtılacak 1 milyon kartpostal da hazırlattı.

HERKES DESTEK VERMELİ

Pulların tanıtımı için PTT Antalya Başmüdürlüğü'nde düzenlenen törene Antalya Valisi Ahmet Altıparmak olmak üzere birçok kamu kurumu temsilcisi katıldı. Altıparmak, başmüdürlüğün yürüttüğü çalışmalardan övgüyle bahsetti. Pul ve kartpostallara turizmcilerin önem vermesini isteyen Altıparmak, "Antalya'nın artık kendi başına tanıtımını, takibini, markalaşmasını iyi yönetmesi gerekiyor. Bunun için herkesin desteğini görmemiz lazım" dedi.

PUL PARA OLACAK

Havalimanında da bir pul satış standı açılacağının müjdesini veren Altıparmak, "Yürütülen özverili çalışmalar neticesinde paramız pul değil ama pulumuz para olacak" dedi. Antalya temalı pulların ilkini Vali Altıparmak postaya verdi. Altıparmak, Orlando ve Miami belediye başkanlarına, Antalya temalı kartpostallardan gönderdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PTT'den Antalya tanıtımına katkı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN