2B tapuları veriliyor

2B Yasası'ndan yararlanmak için Antalya'nın Kumluca ilçesi ve Isparta'da müracaat ederek yükümlülüklerini yerine getirenlere tapuları veriliyor

Giriş Tarihi: 14.4.2013
Orman vasfını yitirmiş arazilerin satılmasıyla ilgili yürürlüğe giren 2B Yasası'ndan yararlanmak için Antalya'nın Kumluca ilçesi ve Isparta'da müracaat ederek yükümlülüklerini yerine getirenlere tapuları verilmeye başlandı.

KUMLUCA'DA 3 KİŞİ TAPU ALDI

Kumluca Mal Müdürü Adnan Çaylak, orman vasfını yitirmiş arazilerle ilgili çıkartılan yasadan yararlanan 3 kişiye tapularını teslim ettiklerini söyledi. Kumluca'da yaklaşık 925 bin metrekare 2B arazisinde 861 hak sahibi bulunduğunu belirten Çaylak, yasal süresi içinde 729 kişinin yasadan yararlanmak üzere müracaat ettiğini, işlemleri tamamlanan 3 hak sahibine ilk tapularını verdiklerini anlattı.

ISPARTA'DA 7 KİŞİYE VERİLDİ

Isparta'da müracaat ederek yükümlülüklerini yerine getiren 7 kişiye tapuları teslim edildi. Tapuların teslim edilmesi dolayısıyla Isparta Valiliğindeki törende konuşan Vali Memduh Oğuz, Isparta'da 2B kapsamında 4 bin 700 taşınmaz bulunduğunu söyledi. Bunlardan 3 bin 831'nin dolu, 869'unun ise ise boş olduğunu ifade eden Oğuz, "Hak sahibi sayısı 4 bin 519 kişi olup, bunlardan 3 bin 514'ü arazileri satın almak için müracaat etmiş. Bunların içinde 4 bin 71'inin değeri belirlenmiş. Müracaat oranı yüzde 78'dir. Bu oran çok yüksek. Bugün tapuları vermeye başlıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2B tapuları veriliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN