Türkiye'nin en iyi haber sitesi

30 bin nüfus var ama okulları yok

Giriş Tarihi: 16.4.2013
Antalya'nın Yenigün Mahallesi sakinleri, mahalle sınırları içerisinde okul bulunmamasını protesto etti. Mahallenin kapalı pazar yerinde toplanan yaklaşık 100 kişilik grup, alana ellerinde Türk bayrakları ile geldi. Eylem öncesi halkın dikkatini çekebilmek için pazar yerine ses sistemleri kurulup, Ankara yöresine ait şarkılar çalındı.

30 BİN NÜFUS

Mahalle Muhtarı Durmuş Karagöz tarafından düzenlenen eylemde vatandaşlar tarafından hazırlanan dev bir pankart açıldı. Pankartın üzerine "Mahallemde okumak istiyorum, Her ay servis ücreti vermek istemiyorum, 30 bin nüfuslu okulsuz Yenigün Mahellemize hoş geldiniz" gibi sloganlar yazıldı. Çevik Kuvvet Polisi'nin geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleşen protestoyu, çok sayıda sivil poliste takip etti.

SESİMİZİ DUYUN

Mahalle sakinleri adına bir açıklama yapan Muhtar Karagöz, en büyük sıkıntılarının okul olduğunu belirtti. 30 bin nüfusa sahip bir mahalle olduklarını hatırlatan Karagöz, "Mahalle sınırları içerisinde 30 bin metrekare okul alanı bulunmasına rağmen 1 tane okulu olmayan Antalya'da tek yeriz. Bizim amacımız sesimizi duyurmak. Kim duyacaksa duysun. Varlık içerisinde yokluk çekiyoruz" dedi.

EĞİTİM İSTİYORUZ

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen ile konu hakkında görüştüğünü ve mahalleye mülkiyet sıkıntısı nedeniyle okul inşa edilemediği cevabını aldığını ifade eden Muhtar Karagöz, "Sorunlar, problemler çözülmek için vardır. Çözülmeyecek bir problem yoktur" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
30 bin nüfus var ama okulları yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN