Antalya'yı sel aldı

Antalya'da sabah saatlerinde başlayan sağanak yağış kenti göle çevirdi. Okulların tatil edilmemesi tepki çekerken okullarından çıkan öğrenciler evlerine ulaşamadı

Giriş Tarihi: 16.4.2013
Antalya'da dün sabah saatlerinde başlayan sağanak yağışla birlikte kent göle döndü. Metrekareye 100 kilograma yakın yağış düştü. DSİ kanalı yoğun yağış nedeniyle taştı. Bine yakın evi su bastı. Varsak'taki bir özel hastanenin de yoğun bakım servisi sular altında kalınca hastalar başka hastanelere gönderildi. Okullarından çıkan öğrenciler evlerine ulaşamadı. Kepez-Varsak'ta bir öğrenci servisi suda mahsur kaldı. İtfaiyenin yardımıyla güçlükle kurtarıldı. Yüzlerce araç yollarda mahsur kaldı.112 Hızır Acil ve emniyetin santralleri su baskını ihbarı nedeniyle kilitlenme noktasına geldi. Akdeniz Üniversitesi sağanak yağış ve su baskını nedeniyle senato kararıyla bir gün öğretime ara verdi.

VELİLER İSYANDA

Antalya kent merkezinde sabah saatlerinde başlayan yağmur saat 10.00 sularında hızını arttırdı. Saat 10:30'da kentin dört bir yanından su baskını ihbarı gelmeye başladı. Sağanak yağış nedeniyle okullarından çıkan binlerce öğrenci yollarda mahsur kaldı. Meteorolojinin kuvvetli sağanak yağış ihbarını bir gün önceden yapmasına rağmen Antalya Valiliği tarafından okulların tatil edilmemesi velilerin tepkisini çekti. Pek çok veli okulların kapanma saatini beklemeden çocuklarını okuldan aldı. Öğleci öğrencilerin büyük çoğunluğu ise derslerinden geri kalma pahasına okullarına gitmemeyi tercih etti.

BİNAYA YILDIRIM DÜŞTÜ

Kepez ilçesi Kanal Mahallesi'nde ise 5 katlı bir binaya yıldırım düştü. İtfaiye ekipleri, yıldırım nedeniyle binada meydana gelen küçük çaplı yangına kısa sürede müdahale etti. Sağanak yağış nedeniyle Antalya Kemer yolunda heyelan meydana geldi. Büyük Liman Kavşağı çıkışında yola dev kayalar düştü.

KANAL TAŞTI
Antalya'da sağanak yağış nedeniyle DSİ kanalı taştı. Bine yakın evi su bastı. Vatandaşlar göle dönen evlerindeki suları tahliye etmek için büyük çaba harcadı. İtfaiye baskınlara yetişmekte çaresiz kaldı. Konyaaltı ilçesinde bir milyon liraya satılan 5 yıldızlı siteleri su bastı. Araçlar göle dönen sitenin bahçesinde mahsur kaldı.

YOLLAR GÖLE DÖNDÜ
Sağanak yağış nedeniyle kentin ana arterleri göle döndü. Araçlar sularda mahsur kalınca kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. Polis ve itfaiye tıkanan yollarda kalan araçları çekmek için çaba harcadı. Kentin üstünü kaplayan kara bulutlar gece görüntüsü yaşattı. Meteoroloji Antalya Bölge Müdürlüğü yetkilileri, yağışın bugünde etkili olacağını bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'yı sel aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN