Gençler Samsun yolcusu

AÜ Yaratıcı Sanatlar Topluluğu Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tiyatro Festivalleri Haftası'na katılmak üzere davet aldı

Giriş Tarihi: 16.4.2013
Akdeniz Üniversitesi Yaratıcı Sanatlar Topluluğu Tiyatro Festivalleri Haftası'nda Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde 'Kadı' adlı oyunu sahneleyecek. Müsahipzade Celal eseri olan Ülkü Tamer'in tiyatroya uyarladığı Kadı adlı oyunu başka bir üniversitede sergileyecek olmanın sevincini yaşayan topluluk üyeleri bir taraftan da provalara devam ediyor.

ÜNİVERSİTELER İLGİLİ
Yaratıcı Sanatlar Topluluğu'nun daha önce düzenlediği tiyatro festivaline katılan Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrencileri, topluluğun performansını çok beğendikleri söyleyerek topluluğu kendi üniversitelerinde sahne almaya davet etti. Daveti sevinçle karşılayıp gitmek için hazırlıklara başladıklarını söyleyen oyun yönetmeni İbrahim Emin Ege, üniversitelerin son yıllarda tiyatroya olan ilgisinin oldukça iyi olduğunu ve tiyatro festivallerinin arttığını söyledi.

İKİNCİ SAHNE MAYIS'TA
Oyunun daha önce Nisan'da Akdeniz Üniversitesi'nde oynandığını ve yoğun ilgi gördüğünü belirten Ege, "İzleyicilerden olumlu tepkiler aldık. Katılımın yoğunluğundan oyunu izleyemeyenler bile oldu, Mayıs'ta tekrar sahnelemeyi düşünüyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençler Samsun yolcusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN