Antalya'da çocuklar eğlenceye doyacak

Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı çocuklarla dolu dolu kutlayacak

Giriş Tarihi: 17.4.2013
Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı'nın organize ettiği 4'üncü Antalya Çocuk ve Oyun Şenliği, Antalya'daki sanat okulları ve ilköğretim okullarının katılımıyla 20-23 Nisan tarihleri arasında Antalya Kültür Merkezi'nde (AKM) yapılacak. Çocukların kültürel ve bireysel gelişimlerini desteklemek, sosyal becerilerini kuvvetlendirmek, eğlenceli vakit geçirmelerine, mutlu olmalarına ve yüzlerindeki gülümsemeye tanıklık etmek amacıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek.

EĞLENCELİ VE EĞİTİCİ PROGRAM

Oyun Şenliği'nde 4 gün boyunca çocuklar için animasyonlar, sahne gösterileri, oyun parkları, jonglör, kukla, sihirbaz gösterileri, karaoke yarışmaları ile topaç çevirme, ip atlama, seksek, yakan top, körebe gibi eski sokak oyunları düzenlenecek. Atölye çalışmalarının da yapılacağı etkinlik kapsamında çocuklara kukla, maket uçak, seramik, ebru, resim, puzzle, uçurtma, origami yapımı öğretilecek, dans, ritim, mektup yazma atölyeleri gerçekleştirilecek. Ayrıca sportif aktiviteler yapılacak.

UÇURTMA ŞENLİĞİ
Şenlik kapsamında 23 Nisan Salı günü AKM önünde ve Atatürk Kültür Parkı içinde Uçurtma Şenliği de düzenlenecek. Büyükşehir Belediyesi tarafından Antalyalı çocuklara 4 bin uçurtma dağıtılacak. Antalya semaları rengarenk uçurtmalarla dolacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'da çocuklar eğlenceye doyacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN