Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bilgi yarışması komediye döndü

Fethiye'de Turizm Haftası nedeniyle düzenlenen bilgi yarışmasında jürinin hesapları karıştırması komediye dönüştü ve tartışma çıkmasına yol açtı

Giriş Tarihi: 18.4.2013
Fethiye Turizm Tanıtım Eğitim Kültür ve Çevre Vakfı ile Fethiye Turizm Danışma Büro Müdürlüğü'nün işbirliği ile düzenlenen bilgi yarışması komediye dönüştü. Yarışma sonuçları yanlış yazılınca bütün öğretmenler itiraz etti. Fethiye Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin, Şube Müdürü Metin Delibaş, okul müdürleri, Turizm Danışma Müdürlüğü Yetkilileri ile FETAV Müdürü Dilek Dinçer'in de izlediği yarışmada ilginç anlar yaşandı.

JÜRİ KOMEDİSİ YAŞANDI

Yarışmada 'Fethiye Kaymakamı'nın ismi nedir?' sorusunda birçok okul yanlış cevap verdi. Sonuçlar hesaplanırken, yanlış yapılınca öğretmenler jüriye itiraz etti. Her öğretmen kendi okulunun birinci olduğunu iddia edince, yarışmasına yarım saat ara verildi. Jüri ne yapacağını bilemezken, öğrencilere "Siz kaç doğru cevap verdiğiniz" demesi dikkat çekti. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri'de jüriye yardımcı olurken, karışıklığın ardından sonuçlar değerlendirilerek, yedek sorulara geçildi. Antalya Film Festivali'nde ödül alan filmin ismide şüpheye düşüldü. Bir süre "Zerre, zenne" tartışması yaşanırken, bazı öğrenciler cep telefonuyla cevabı kontrol edip itiraz etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilgi yarışması komediye döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN