Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okul yolunda moloz sınavı

Antalya Fettah Tamince Denizcilik Lisesi öğrenci ve öğretmenleri yağmurun ardından 40 santim derinliğinde su biriken okul yolunda çile çekiyor. Liseliler, okula ulaşmak için moloz yığınlarını aş

Giriş Tarihi: 18.4.2013
Antalya'da önceki gün aşırı yağmurlarla biriken 40 santim derinliğindeki suyla kaplı yolu kullanamayan öğrenciler, okula gidip gelebilmek için yol kenarındaki moloz yığınını aşmak zorunda kaldı. Boğaçayı yanındaki Fettah Tamince Denizcilik Lisesi'ne giden tek yolun 70 metresi, suyla kaplandı. Otomobil sürücülerinin bile güçlükle geçtiği yol, öğrencilere tam bir ızdırap yaşattı.

ÇARESİZ KALDILAR
Yolun suyla kaplı olması, çaresiz kalan öğretmenleri de çileden çıkardı. Konyaaltı Belediyesi'ne durumu birçok kez bildirdiklerini belirten öğretmenler, sonuç alamadıklarını söyledi. Bölgede yaşan vatandaşlar var olan su kanalının doğalgaz hattı döşenmesi sırasında içinin molozla dolması yüzünden sıkıntının arttığını söyledi.

BİR SAATTE AÇTIK

Yoldaki sıkıntının ihbarının çok geç yapıldığını anlatan Konyaaltı Belediyesi Fen İşleri Müdürü Ahmet Yıldız, durum kendilerine bildirilince saat 15.30 sularında gidip bir saatte sorunu çözdüklerini söyledi. Su kanalı tıkandığı için birikme meydana geldiğini açıklayan Yıldız, suyun gitmesini önleyen yolun yanındaki taş-kaya tepesinin belediyeye ait spor kompleksinin temeli olduğunu söyledi.

GEÇİCİ ÇÖZÜM İSTEMİYORUZ

Dolan suyun belediye müdahalesiyle çekilmesinin geçici bir çözüm olduğunu belirten Konyaaltı Koruma Yardımlaşma Güzelleştirme Derneği Başkanı Sıdıka Elmas, yaklaşık bir metre çukur olan 100 metrelik yolun yükseltilmesi ve yanına da kaldırım yapılması gerektiğini söyledi. Bunu yapmanın da her türlü araç gereci olan bir belediye için kolay bir icraat olacağını belirten Elmas, farklı belediye ya da kurumları da arayıp sonuca ulaşmak adına bu işin peşinde olacağını söyledi.

OKULU BEN GETİRMİŞTİM

Bu okulun Konyaaltı ilçesine yapılmasından en büyük rol sahiplerinden birisinin de kendisi olduğunu belirten Elmas, "Yer yokluğundan okulu Kundu bölgesine yapmak istiyorlardı. Ama bir denizcilik okulunun ünlü plajı ve limanı olan Konyaaltı'nda yapılması gerekti��ine protokolü ikna etmiştim. Vali Alaaddin Yüksel, Emniyete ait arazinin milli eğitime geçmesi için bir yıl çabalamıştı" hatırlatmasını yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okul yolunda moloz sınavı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN