Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yasak tanımıyorlar

Burdur'daki göl ve barajlarda avcılar yasak tanımıyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü uzmanları da sulak alanları denetleyerek kaçak atılan üç bin metre ağa el koyarak imha etti

Giriş Tarihi: 18.4.2013
Burdur İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, il genelinde bulunan göl ve barajları denetleyerek, kaçak olarak atılan ağları toplayarak, yakalanan balıkları suya geri bakıyor, ağları ise imha ediyor. Burdur'un, önemli su ürünleri potansiyeline sahip olduğuna dikkat çeken Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ş. Fırat Erkal, "Su ürünleri kontrol ekiplerimiz balıklarda üreme döneminin başlaması nedeniyle yapılan denetimlerde göllere kaçak olarak atılmış olan ağları bir yandan toplayarak,diğer yandan ise ağlardaki balıkları suya geri bırakıyorlar" dedi.

3 BİN METRE AĞ İMHA EDİLDİ

Yasağın başlamasından bugüne kadar, Karacaören-1, Karacaören-2 baraj gölü, Yapraklı, Çavdır baraj gölü ve Uylupınar gölünde yapılan denetimlerde yaklaşık 3 bin metre ağın göllerden toplanarak imha edildiğini aktaran Erkal, "Zaman yasakları dışında da kiralanan sahalarda ağ gözü açıklığı kontrolleri ve kiralanmayan sahalarda ticari avcılık kontrolleri yapılıyor. Su ürünlerinin ve yaşam alanlarının korunması, üretimde sürdürülebilirliğin sağlanabilmesi için su ürünleri avcılığına ilişkin bir takım yasak, sınırlama ve yükümlülükler bulunuyor. Yasaklara uymayan cezalandırılıyor" dedi.

DENETİMLER SÜRÜYOR
BURDUR Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ş. Fırat Erkal, yapılan denetimlerde, baraj ve göletlerden toplamda 3 bin metre ağ topladıklarını söyledi. 15 Mart-15 Haziran tarihleri arasında uygulanan av yasağının uygulanmasıyla ilgili olarak, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri baraj ve göletlerdeki denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yasak tanımıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN