M.Sinan KSS'nin temeli atılacak

Hafriyat çalışması tamamlanan, Antalya'nın en büyük çok amaçlı kongre ve sergi merkezinin temeli atılacak

Giriş Tarihi: 19.4.2013
Kepez Belediyesi, hafriyat kazı çalışması tamamlanan, zemin betonunun yüzde 50'si dökülen Antalya'nın en büyük çok amaçlı kongre ve sergi sarayının temel atma törenini, 22 Nisan Pazartesi günü yapacak. Belediye Meclisi temeli atılacak tesise Mimar Sinan ismi verilmesini kararlaştırmıştı.

10 BLOK OLARAK YAPILACAK

Antalya'nın kongre, sergi, fuar gibi etkinlik alanı ihtiyacını karşılayacak olan dev tesisin inşasına, yüklenici firma tarafından 2012 Aralık'ın son haftasında başlanmıştı. Yeşiltepe Mahallesi'nde ORÜS arazisindeki belediye hizmet alanına inşa edilen tesisin 13 metre derinliğindeki temel kazı çalışması tamamlandı. Olası bir depremden etkilenmemesi için 10 blok halinde inşa edilecek kongre ve sergi merkezinin zemin betonunun da yüzde 50'si döküldü.

HAREKETLİLİK GETİRECEK

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, kente sosyal ve ekonomik hareketlilik kazandıracak olan bu dev tesisin temel atma törenini, geniş bir katılımla Antalyalılarla birlikte yapacaklarını söyledi. Yapımı hızlı bir şekilde süren Kepezpark Varsak projesinden sonra Antalya'ya dev bir eser daha armağan etmenin gururunu yaşadıklarını belirten Tütüncü, Sergi Sarayı'nın, kente hem prestij kazandıracağını hem de ekonomik ve sosyal hareketlilik getireceği bildirdi.

Kepez'in projeleri Türkiye vitrininde
KEPEZ Belediyesi, Antalya'nın ihtiyaçlarını karşılayan dev projelerini, ANFAŞ City Expo Şehircilik ve Teknoloji Fuarı'nda bütün Türkiye'ye tanıtıyor. Fuardaki standda, belediyenin yapımı süren ve bitmiş projelerinin maketleri sergileniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
M.Sinan KSS'nin temeli atılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN