Salonsuz şampiyonlar

Okullararası Cimnastik Şampiyonası'nda 22 madalya kazanan sporcular, 10 Mayıs'tan sonra salonsuz kalacak

Giriş Tarihi: 19.4.2013
Antalya'nın, artistik cimnastikteki şampiyonları salon sorunu nedeniyle bu sporu bırakma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Çalışmalarını daha önce Dilek Sabancı Spor Salonu'nda yapan artistik cimnastik takımı, salonda yıkım çalışmalarının başlamasından sonra Konyaaltı belediyesi'nin eski hizmet binasına taşınmak zorunda kaldı. Antrenör Mustafa Yılmaz'ın çalıştırdığı cimnastik takımı için eski personel yemekhanesi salona dönüştürüldü.

22 MADALYA ALDILAR
Çalışmalarını bu küçük salonda sürdüren minik sporcular, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullararası Cimnastik Şampiyonası'nda, artistik cimnastik dalında tam 22 madalya ve 2 takım şampiyonluğu kupası kazandı. Ancak şampiyon cimnastikçiler, kendilerine 10 Mayıs'a kadar tahsis edilmiş olan Konyaaltı'daki salonu 3 hafta sonra boşaltacakları için bu tarihten sonra artık antrenman yapma imkanları olmayacak.

BRANŞLARIN TEMELİ

Antrenör Yılmaz, cimnastiğin gelişmediği ülkelerin olimpiyatlarda tatmin edici başarı gösteremeyeceklerini belirterek, "Cimnastik bütün spor dallarının temelini oluşturur. Temel eğitimini cimnastikle alan sporcuların sonradan tercih ettikleri branşlarda büyük başarı gösterdikleri bilimsel bir gerçektir" dedi.

AİLELER BÖCEK'E SESLENDİ
Yılmaz, il birinciliğinde elde ettikleri başarılardan sonra çok sayıda ailenin, çocuklarının cimnastik eğitimi için kendilerine başvurduğunu, ancak salon sorunu nedeniyle taleplere karşılık veremediklerini de sözlerine ekledi. Sporcuların velileri ise salon sorununun çözümü için yetkililerden destek bekliyor. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek'e seslenen sporcu velileri, "Salon sorunu çözümlenirse Konyaaltı. Cimnastikte Antalya'nın merkezi olur" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Salonsuz şampiyonlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN