Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İbrahim OKUMAMIŞ: Çıta yükseldi ama…

Giriş Tarihi: 21.4.2013
Antalyaspor bugün Bursaspor'u Avrupa'ya son umut için ağırlayacak.
Gerçi iki hafta önce Kasımpaşa maçı sonrası 'Antalyaspor için lig bitmiştir.
Geleceğe bakmak lazım' dediğimde bana itiraz edenlerin bugün benimle aynı görüşe geldiklerine bakınca Avrupa umudunu söylemek haliyle zor olur.
Bizdeki mantık 'Çıkmadık candan umut kesilmez' olduğu için biz de böyle düşünelim.
Çünkü Bursaspor gibi Antalyaspor'da da çıta yükseldi. Artık Antalyaspor taraftarını ligdeki 5, 6 veya 7'ncilik kesmiyor, herkes Avrupa'yı istiyor Çıta yükselince bir daha düşüremezsin.
Bir çok takımda olduğu gibi aslında bu bakış tehlikelidir ve hem teknik hem de idari yönetime büyük sıkıntı verir. Bunun en basit örneği Bursaspor ve Trabzonspor'dur.
Bu iki takıma bakıp ne demek istediğimi futboldan anlayanlar idrak edecektir. Umarım bu çıta yükselirken herkes haddini bilir ve ayağını yorganına göre uzatır.
Antalyaspor Avrupa hedeflerken ortaya çıkan arızalar umarım göz ardı edilmez.
Beşiktaş maçı sonrası bana göre Avrupa umutları yok denecek kadar azalırken teknik ekip ve futbolcuların ısrarla bu işi kovalaması çok önemli. Çünkü inanan ekibin başarısı mutlak bir gün gelecektir. Ancak takım bu havada iken yönetimde yaşanan çatlak tıpkı yukarıda verdiğim örnekteki gibi çıtanın yükselmesindendir.
Demek ki Antalyaspor'da da diğer kulüplerde olduğu gibi içsel çekişmeler ve yaşanan lüzumsuz tartışmalar takımı da hedeften uzaklaştırmaktadır.
Hala yönetimde adı konmamış ve açıklanmamış krize karşılık yapılan değişiklik umarım sorunu çözer. Taraftar açısından bakıldığı zaman değişiklik yerinde gibi görünse de İkinci Başkan Ali Yılmaz'ın eksikliğinin hissedileceği de aşikardır. Şimdi yine Kasımpaşa maçı sonrasına dönecek olursak, ısrarla söylüyorum, "Bana göre lig Antalyaspor açısından bitmiştir" Yapılacak tek şey bu saatten sonra gençlere önem vererek onları vitrine çıkarmak ve geleceğe bakmaktır.
Avrupa'yı bir kenara bırakıp ve yönetim krizi sezon sonuna ötelenerek gelecek sezonun kurgusuna el atılmalıdır. Bu hem takım hem de teknik manada olmalıdır. Eğer istikrara inanılıyorsa tabi.
Bugüne dönecek olursak, Bursaspor karşında alınacak bir galibiyet umutların yeşermesini sağlar.
Yeter ki bu inanmışlık olsun. Çünkü sporu güzelleştiren inanmışlıktır. Yoksa lig bitse de bitmese de Antalyaspor'un başarısı herkes için önemli olan tek şeydir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İbrahim OKUMAMIŞ: Çıta yükseldi ama…
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN