Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mezarlığı su bastı

Uncalı Mezarlığı'nın 3 metre kot farkı olan bölümünü su bastı. Çözüm projesi için Büyükşehir'in 3 milyon TL'lik kamulaştırma bedelini ödemesi bekleniyor

Giriş Tarihi: 21.4.2013
Uncalı Mezarlığı'nın yaklaşık 3 metre kot farkı olan E adasındaki mezarları su basması, cenaze sahiplerini isyan ettiriyor. Son yağmurda biriken su seviyesinin 2 metreye kadar yükselmesi nedeniyle, aşağıda kalan mezarların üzerindeki toprak akıp gitti. Ortalama 10 bin TL'ye yaptırılmış mezarlar, çamurdan görünmez oldu. Durumun farkına varan cenaze sahipleri, evlerinden toprak getirdi.

ÇÖZÜM KAMULAŞTIRMADA
Mezarlığın arkasından geçen derenin taşması sonucu meydana gelen olay, cenaze sahiplerini kahrettirdi. Sorunun çözümü için, Büyükşehir Belediyesi 13 dönüm alanı kamulaştırmak istedi. Ancak kamulaştırma bedeli olan yaklaşık 3 milyon TL'yi henüz ödeyemedi. Kamulaştırma yapılmayınca da, kot farkı sıfırlanıp drenaj yapımı için çalışma başlatılamadı.

MEZARLAR ZARAR GÖRMEDİ

Hafta başı yaşanan aşırı yağışların kot farkı düşük olan küçük alanı gölete çevirdiğini belirten Mezarlıklar Şube Müdürü Aşur İbat, yaşananın binde bir olabilecek bir durum olduğunu söyledi. Ancak mezarlıkların hasar görmediğini, çamurlu suyun da hemen temizlendiğini belirten İbat, "Antalya'nın yağmurlarının yarattığı durum herkesin malumu. İtfaiye bir apartmanın içindeki suyu çekmek için 3 gün uğraştı. Bu noktanın kamulaştırılmasının yapılıp yarım kalan duvar örülmeden çözüm yok. Bir süre sonra bu da yapılacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mezarlığı su bastı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN