Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engelleri kaldıran firma açıldı

Antalya toplu taşıma araçlarına engelli asansörü uygulaması yapan Barbaros Oto Karoser, açılış töreninde tasarlanan asansörlerini tanıttı

Giriş Tarihi: 23.4.2013
Temmuz 2013 tarihine kadar tüm toplu taşıma araçlarının uygulama zorunluluğu olan engelli asansörlerinin imalat ve servis hizmetini gerçekleştiren Barbaros Oto Karoser şirketi, düzenlediği açılış töreni ile hizmete başladı. Açılışa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Türkiye Sakatlar Derneği Antalya Şube Başkanı Mehmet Karavural, Aktif Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Kurucu Başkanı Nurdan Özsoy, Antalya Otobüscüler Esnaf Odası Başkanı Mehmet İnce, Isparta Halk Otobüsleri Başkanı Baki Dere, Burdur Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Ahmet Gencer, Antalya Oto Tamirciler Odası Başkanı Mehmet Bucak, Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Öztürk, oda eski başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

ANTALYA'DA TEK FİRMA

Antalya'da engeli vatandaşların toplu taşınmadan yaralanmalarını kolaylaştıran engelli asansör tasarımı ile ilgili bilgiler veren işletme yetkilisi Cemal Barbaros ve Hasan Can Barbaros, Antalya'nın bu alanda hizmet veren tek firma olduklarını, üretim, uygulama ve servis noktasında hizmet verdiklerini söyledi. Asansörün çalışması ile ilgili bilgiler de veren Barbaros, "Asansör aracın orta veya arka kapısına uygulanıyor. Sürücü ya da görvli tarafından 30 saniye gibi bir sürede vatandaşın araca binmesi sağlanıyor" dedi.

YERİNDE TANITIM GERÇEKLEŞTİ
Engeli vatandaşların toplu taşıma araçlarını daha aktif kullanmaları için tasarlanmış asansörü, Türkiye Sakatlar Derneği Antalya Şube Başkanı Mehmet Karavural denedi. Karavural'ın denediği asansörü Başkan Mustafa Akaydın hareket ettirdi. Tanıtımın ardından protokolün katılımı ile işletmenin açılış kurdelesi kesildi. Ayrıca asansörlerin çalışma şekli ve kullanma detayları anlatıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelleri kaldıran firma açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN