Muratpaşa'ya olimpik havuz

Giriş Tarihi: 25.4.2013

Muratpaşa Belediyesi tarafından Yeşilbahçe Mahallesi'nde yapılacak olimpik yüzme havuzunun temeli atıldı. Başkan Evcilmen, artık tevazu göstermeyeceklerini söyledi

Muratpaşa Belediyesi tarafından Yeşilbahçe Mahallesi'nde yapılacak olimpik yüzme havuzunun temelini atıldı. Portakal Çiçeği Bulvarı üzerinde havuzun 10 ay içerisinde tamamlanacağı belirtildi. Temel atma töreninde konuşan Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, artık tevazu göstermeyeceklerini söyledi. Hayata geçirdikleri projelerin açılışlarını yapmadıklarını fakat bundan sonra belediye tarafından yapılan tüm hizmetleri halk ile buluşturacaklarını ifade eden Evcilmen, "Siyasette çok eski olamama rağmen yeni yeni şeyler öğrendim. Türkiye ölçeğinde hiçbir iş yapmadan biraz iş yapıp çok iş yapmış gibi görüntü veren birçok görselliği izlemekteyiz. Biz çok şey yapmaktayız ama kendimizi maalesef satamamaktayız. Hiç bir açılış gerçekleştirmiyoruz, temel atma geleneğimiz değildi ama artık yapmaya başladık. Belediye binamızı açamadık, 4 salonlu kapalı salonumuz açamadık. Kendimle bu anlamda yüzleşiyorum, doğru yapmamışız" dedi.

SİYASET BÖYLE OLMAZ

Geride kalan 48 ay içerisinde 30 konu başlığı altında 250 projeyi hayata geçirdiklerini açıklayan Evcilmen, yaptıkları çalışmaların bazılarının görmezlikten geldiğini söyledi. Böyle siyaset yapılamayacağını aktaran Evcilmen, "Tüm bu çalışmalarımızı nedense bazıları görmezlikten geliyor. Görmezlikten gelerek de sözde siyaset yapıyor ve siyaseti de bu sanıyor. Halk görüyor, halk takdir ediyor, bunlar görmüyor. Bunlar görmezlikten gelmeye devam etsin, biz görenlerle yolumuza devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

10 AYDA BİTECEK
Belediye bütçesinin 182 milyonunu yatırıma ayırdıklarını aktaran Evcilmen, yüzme havuzunun 13.5 milyon lira keşif bedeline sahip olduğunu ifade etti. Tesisin 7 bin 700 metrekare arazi üzerinde toplam 10 bin metrekare inşa alanı yapılacağını açıklayan Evcilmen, "10 ayda bitecek ve halkımızın hizmetine sunulacak. Bin 250 seyirci kapasitesi, tam otomatik ve modern mimarinin bütün örneklerini bulabileceğiniz bir tesisi Antalya'ya kazandırmaktan mutluyuz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muratpaşa'ya olimpik havuz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN