'EXPO'ya hızlı trenle gelin'

Giriş Tarihi: 26.4.2013

ATSO, 'EXPO 2016'ya Hızlı Trenle Gelin' sloganıyla internet sitesi üzerinden imza kampanyası başlattı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ATSO), 4 Mayıs'ta gerçekleşecek seçimden önceki son meclis toplantısında, 'EXPO 2016 Antalya'ya Hızlı Trenle Gelin' sloganıyla başlatılan imza kampanyası için ilk imzalar atıldı.

100 YILLIK HAYALİMİZ

Antalya'nın 100 yıllık hayali olan demiryolu ağına bağlanması için gerçekleştirilen kampanyada ilk imzaları ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, Meclis Başkanı Ali Rıza Akıncı, yönetim kurulu ve meclis üyeleri ile basın mensupları attı. Kampanyada 1 milyon imza toplanması hedefleniyor.

YATIRIMLAR ÖNE ALINMALI

Geçen yıl Konya'nın hızlı tren ağına bağlandığını, Afyonkarahisar'ın da gelecek yıl bağlanacağını hatırlatan Budak, "2016'da Bursa, Balıkesir, İzmir, Sivas yapılacak. Antalya'ya hızlı trenin 2023'te gelmesi öngörüldü. Antalya 2016 yılında olimpiyatlar, dünya futbol şampiyonasının ardından dünyanın en büyük organizasyonlarından birisi olan Botanik EXPO'ya ev sahipliği yapacak. Dünyada EXPO organizasyonlarının yapıldığı şehirlerde önemli yatırımlar 7-8 yıl erkene alınmaktadır. Biz, Antalya için de benzer bir çaba görmeyi arzu ediyoruz. Hükümet bu konuyu gündemine alırsa, bir yılda planlama ve ihale yapılır. İki yılda da bu iş olur. Türkiye artık bunu yapacak güçtedir" diye konuştu. Bu nedenle, "EXPO'ya Hızlı Trenle Gelin!" sloganıyla bir imza kampanyası başlattıklarını anlatan Budak, "Kampanyaya tüm Antalyalıların, hatta çevre illerimizin insanları destek vermeli" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'EXPO'ya hızlı trenle gelin'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN