Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Söz Veriyorum'a prömiyer zamanı

Yaz sezonunda düzenli gösteri yapacak tek tiyatro topluluğu olan Seans Cafe de Theatre, yetişkinler için hazırladığı 'Söz Veriyorum'a prömiyer düzenliyor

Giriş Tarihi: 27.4.2013
Seans Cafe de Theatre ile Mass Medya ortaklığıyla hazırlanan Rus Yazar Aleksei Arbuzov'un ünlü eseri 'Söz Veriyorum', bu akşam Antalyalılarla ilk kez tanıştırılacak. Deneyimli oyuncu Mert Sezgin'in rejisörlüğünü yaptığı 2 perdelik oyunun rollerini Aslı Arslan, Harun Kula ve Ziya Arısan paylaştı.

YAZIN TEK OYUNU
Ödenekli tiyatroların sezonu tamamlayıp perde kapatmalarıyla, bu gösteri yaz aylarında Antalya'nın düzenli olarak sahnelenebilecek tek oyun olarak karşımıza çıkıyor. İkinci Dünya Savaşı sırasında, Almanların işgal ettiği Leningrad'daki küçük bir apartman dairesinde tanışan 3 gencin yaşam öyküsü anlatılıyor. Birbirleriyle tanıştıklarında yaşları 16-18 arasında olan Lika, Leonidik ve Marat karakterlerinin 7 yıllık yaşam dilimlerindeki sevgileri, dostlukları, aşkları ve büyüdükçe hayata bakış açılarındaki gelişimleri aktarılıyor.

FESTİVAL YOLCUSU

Megapol Çarşısı içindeki tiyatroda 2 haftada bir kez gösterimi planlanan oyun, ulusal ve uluslararası festivallere katılabilecek düzeyde hazırlandı. Turne gösterimlerini kolaylıkla yapabilmeleri sağlayacak bilinçlikle dekor tasarımının yapıldığı oyun, yetişkin seyircilere dram tadında sunuluyor.

DEKOR KAZASI YAŞANDI

Oyuncuların kostümleri, makyajları, ışıkları, ses efektleri ve dekorlarıyla uyumluluğunu sağlayacak ilk genel provada, iş kazası yaşandı. Dairenin penceresini temsil eden dekor parçası, tiyatroya getirilirken araçtan yola düştü. Her hangi bir kazaya sebebiyet vermedikleri için şükreden yönetmen Mert Sezgin, eline çekiç ve çivi alarak dekor parçasını provaya hazır hale getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Söz Veriyorum'a prömiyer zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN