Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya'nın geleceği tartışıldı

Antalya için 5 adet vizyon projesinin belirlenmesi için şehrin ileri gelenleri Ak Parti Genel Merkez Ekonomi İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Kent Ekonomileri Forumu'nda buluştu

Giriş Tarihi: 28.4.2013
AK Parti Genel Merkez Ekonomi İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen Kent Ekonomileri Forumu, Rixos Downtown Otel'de gerçekleştirildi. Toplantıya Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Menderes Türel, Ak Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse, moderatör olarak Prof. Dr. Murat Ali Dullupçu, sivil toplum kuruluşları, iş dünyası ve kamu kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

ORTAK NOKTA ANTALYA

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ak Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse, "Bugün burada her siyasi görüşten insan var. Her dünya görüşünden insan var. Sizler farklı dünya görüşlerine sahip olabilirsiniz, farklı partilere oy verebilirsiniz, meselelere karşı yaklaşımınız farklı olabilir, ama her birinizin ortak bir özelliği var. Her birinizin bu kente dair bir sevdanız var ve her birinizin bu kente dair içinizde taşıdığınız bir sorumluluk var. Onun için buradayız. Fikirlerinizi, koyacağınız katkıları, yapacağınız eleştirileri, Antalya için ortaya koyacağınız vizyonu önemsiyoruz" dedi.

6 SORU SORULDU
Toplantının moderatörlüğünü yapan Prof. Dr. Murat Ali Dullupçu da forumla ilgili detaylı bilgiler verdi. Antalya'yı konuşmak için bir araya geldiklerini ifade eden Prof. Dr. Dullupçu, forumun Türkiye'nin 81 ilinde gerçekleştirildiğini ve bundan sonra süreklilik kazanacağını ifade etti. Forum süresince Antalya'yı dünyaya daha fazla duyurmak için yapılabilecek işlerin konuşulacağını belirten Prof. Dr. Dullupçu, "Antalya'yı geleceğe taşıyacak 5 tane vizyonel projeyi ortaya koyacağız. Burada yaklaşık 100 kişi var. Her kişinin on yıllık bir tecrübesi olsa bin yıllık bir tecrübeyi bulunduruyoruz. Her masada görevli arkadaşlarımız bulunuyor. Tartışmaları yönlendirmede yardımcı olacak. 6 soru olacak. Her masadan 3 tane vizyoner proje çıkmasını bekliyoruz. Antalya için kritik öneme sahip olduğunu düşündüğümüz 5 vizyonel projeye ulaşmaya çalışacağız" dedi. Antalya için 5 adet vizyon projesinin ele alınacağı bildirildi.

HERKES DAVETLİ
Antalya'yı zenginleştirmek, geliştirmek ve çocukların geleceğini teminat altına almak zorunda olduklarını belirten Köse, foruma birçok sivil toplum kuruluşu ile tüm siyasi parti başkanları ile belediye başkanlarını da davet ettiklerini söyledi. Köse yaptıkları daveti şu şekilde özetledi: "Bu daveti yaparken hiçbir şekilde ayrım gözetmedim. Antalya'nın tamamını kucaklamaya çalıştım. Antalya'nın her kesiminden insanımızı buraya davet ettim. CHP'li, MHP'li, AK Partili diye ayrıt etmeksizin davetlerde bulunduk. Gelebilenler geldi. Merkezdeki belediye başkanlarımız ile MHP ve CHP il başkanları da mazeretlerini bildirdiler."

Antalya Kent Ekonomisi Forumu Temel Sorusu ve Tamamlayıcı Sorular
Temel soru:
Önümüzdeki 10 yıl ve ötesinde kent ekonomisinin hangi yönde ve nasıl gelişmesi gerektiğini düşünüyorsunuz? (Kent için uzun vadeli misyonunuz nedir?)
Tamamlayıcı sorular:
Kentin uzun vadeli vizyonuna erişmesi için başarmasını düşündüğünüz en önemli hedefler nelerdir ve bu hedefler için uygulamaya konulmasını uygun gördüğünüz vizyoner projeleriniz (3 adet)?
Kentin uzun vadeli vizyonuna erişmesi için seçilmesi gerekli olan sektörler ve bu sektörlerin ürünleri nelerdir ve bunlar için vizyoner projeleriniz (3 adet)?
Kentin vizyonuna uygun belirlenen alanlarda kentin rekabet gücü ve pazarlama kabiliyeti ne durumdadır? Bunların vizyona uygun geliştirilebilmesi için neler yapılmalıdır? (3 adet)
Kentin eğitim ve istihdam profili ne durumdadır? Kentin vizyonuna uygun insan kaynağını geliştirmek için yapılması gereken çalışmalar nelerdir (3 adet)?
Kentin OSB, Teknokent gibi örgütlenmeleri ile üniversite ve araştırma merkezlerinin hali hazırdaki ekonomik katkılarının uzun vadeli vizyoner projelere uyumlu hale getirilebilmesi için neler yapılmalıdır (3 adet)?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'nın geleceği tartışıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN