Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ATSO'da seçime 4 kala

ATSO'da seçim 4 Mayıs'ta. İki aşamalı seçimlerde, maraton 18 Mayıs'a bitecek

Giriş Tarihi: 30.4.2013
Antalya'nın en büyük sivil toplum kuruluşu olan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nda iki kez ertelenen seçimler 4 Mayıs'ta yapılacak.

18 MAYIS'TA BİTECEK

ATSO'da bir önceki seçim takviminin işlemesi halinde, yeni yönetim 10 Mayıs'ta belli olacak. 14 Mayıs'ta yönetim kurulu görev dağılımı yapılacak ve son olarak meclis başkanı da 18 Mayıs'ta seçilecek ve seçim maratonu bitecek. Toplam 23 bin 404 seçme ve seçilme hakkı olan aktif üyesi bulunan ATSO'da, 4 Mayıs'ta ATSO Hizmet Binası'nda 09.30-17.00 arasında açılacak sandıklarda yaklaşık 15 bin üyenin oy kullanması bekleniyor. 2009'da seçim listesinde yine yaklaşık 24 bin üye vardı ve seçimlerde rekor katılımla 15 bin üye oy kullanmıştı. ATSO Başkanı Budak, "Katılım oranının yüzde 60 civarında olacağını hesap edersek, yaklaşık 12 bin ile 15 bin arası oy kullanılmasını bekliyoruz. Yüksek bir katılım bekliyoruz."dedi.

SEÇİM SÜRECİ DÜZEYLİ

Yeniden aday olan Budak, şu ana kadar çok düzeyli bir seçim sürecinin yaşandığını belirterek, "Şu ana kadar çok düzeyli seçim süreci bundan sonrada böyle gideceğine inanıyorum. Antalya işadamlarına ve Antalyalıya yakışır seçim olmalı. Seçimle göreve gelinen noktalarda asıl olan gönüllülük esastır. Üretmek için buraya göreve gelirsiniz. İşinizi bir tarafa alarak gelirsiniz, özel hayatınızı bir tarafa bırakıp memleket için gayret edersiniz" dedi.

BUDAK VE AKINCI

Mevcut Başkan Budak'ın yanı sıra, seçimde adaylığını açıklayan tek isim ATSO Meclis Başkanı Ali Rıza Akıncı oldu. Seçimle ilgili görüşlerini açıklayan Akıncı, Antalya iş aleminin ve üyelerin beklentilerine uygun bir seçim atmosferi yaşanması istediklerini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ATSO'da seçime 4 kala
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN