Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Burdurlu 2 yıldır iskeleyi bekliyor

Burdur'a tahsis edilen gezinti teknesi gölde iskele olmayınca 2 yıldır yatıyor. Çözüm ise 'Burdur' ismi verilen tekneyi belediyeye devretmekte bulundu

Giriş Tarihi: 2.5.2013
Denizcilik Müsteşarlığı tarafından 2011 Haziran'da Burdur Gölü'ne bırakılan gezi teknesi, iskelesizlik nedeniyle çürümeye yüz tuttu. Yaklaşık iki yıl içerisinde birkaç kez demir alabilen tekneye, protokol üyeleri haricinde vatandaşlar ayak basamadı. Teknenin kullanım hakkının 2 ay önce Burdur Belediyesi'ne devrinin yapıldığını söyleyen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Şimşek, Denizcilik Müsteşarlığı'ndan gelen ödenekle, halk plajının bulunduğu noktaya ve karşı kıyıdaki Karakent köyü altındaki kıyıya iskele yapılacağını belirtti.

ÖDENEK BEKLİYOR
Yaklaşık 2 yıldır yapılamayan iskeleler yüzünden, zaman zaman protokol üyelerine hizmet veren teknenin alt kısmı yosunla kaplandı. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şimşek, "30 kişilik gezi teknesi İl Özel İdaresine ait. Ancak yaklaşık iki ay önce teknenin kullanım hakkını Burdur Belediyesi'ne devredildi. 1 ay içerisinde ödeneğimiz gelecek. Ödenek gelir gelmez, Kuş Gözlem Evi'nin bulunduğu nokta ile gölün karşı tarafındaki Karakent köyündeki Etibank Tesislerinin bulunduğu kıyıya yüzer iskele yapılacak" dedi.

EKSİKLİKLER TAMAMLANACAK

Teknenin kullanım hakkını devraldıklarını belirten Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya ise "Teknemizin şu anda kaptan ve kaptan yardımcısı mevcut. Ancak gölün iki kıyısında iskeleler olmadığı için teknemizi geziye ve halkımızın hizmetine açamıyoruz. İskelelerin yapılmasının ardından, teknemizin de bakımı yapılacak. Bu eksiklikler tamamlandıktan sonra en kısa sürede halkımız Burdur Gölü üzerinde dolaşmaya başlayacak" şeklinde konuştu.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ
İl Özel İdaresine ait olan gezi teknesi 30 kişi kapasiteli13 metre boyunda ve 4 buçuk metre eninde. Teknede ayrıca 2 tuvalet ve mutfak mevcut. 450 bg motora sahip.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Burdurlu 2 yıldır iskeleyi bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN