Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Küçük yürekler kütüphane yaptırdı

Giriş Tarihi: 2.5.2013

İstek Antalya Yeditepe Koleji İlkokulu öğrencilerinin tasarladıkları kitap ayraçlarını satarak Antbirlik İlkokulu'na yaptırdığı Z-Kütüphane açıldı

İstek Antalya Yeditepe Koleji İlkokulu öğrencileri, tasarladıkları kitap ayraçlarını okulda satışa sundu. Elde ettikleri gelir ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın Okullar Hayat Olsun projesi kapsamında Antbirlik İlkokulu'na zenginleştirilmiş kütüphane (Z-Kütüphane) yaptırdı.

OKUMA KÜLTÜRÜ İÇİN

Antbirlik İlkokulu öğrencilerinin okuma kültürünün gelişmesi için yaptırılan kütüphanenin açılışına Vali Yardımcısı Ahmet Kurdoğlu, Muratpaşa Kaymakamı Fatih Kocabaş, Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, Sağlık Müdürü Adem Bilgin, İstek Antalya Yeditepe Koleji İlkokulu Müdürü Sadık Dönmez katıldı. Açılış töreni öğrencilerin hazırladığı halk dansları gösterisi ile başladı.

OKUMADA BİRİNCİYİZ

Milli Eğitim Müdürü Gülay, çocukların ve halkın zevkle yararlanabileceği bir kütüphane ile karşılaştığını belirterek, "813 okulumuzda kütüphane var. Bu kütüphanelerimizde 735 bin 198 adet kitap mevcut. Kitap okuma alışkanlığının arttırılması için çeşitli çalışmalar başlattık. Bu çalışmalar sonucunda kitap okuma sıralamasında ülke ortalamasının çok üstüne taşıdı. Antalya'da öğrenim gören 268 bin 518 ilk ve orta okul öğrencimiz toplam 303 bin 328 kitap okudu" dedi. Törenin ardından kütüphanenin açılış kurdelesini kesen protokol üyeleri, okul müdürü ve öğrenciler ile birlikte zenginleştirilmiş kütüphaneyi gezerek bilgi aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küçük yürekler kütüphane yaptırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN