Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anne karacigeri ile hayat buldu

AÜ Hastanesi Organ Nakli Merkezi'nde gerçeklestirilen operasyonla anne Derya Özçelik, 7 yasındaki oglu Ismail'i karacigeri ile bir kez daha hayata bagladı

Giriş Tarihi: 3.5.2013
Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi'nde Doç. Dr. Ayhan Dinçkan tarafından gerçeklestirilen operasyonla anne Derya Özçelik'ten (45) alınan 260 gram agırlıgındaki karaciger 7 yasındaki oglu Ismail Özçelik'e nakledildi. Annesinin karacigeri ile hayata tutunan minik Ismail, "Annemin karacigeri ile uçabilirim. Kendimi kus gibi hissediyorum" dedi. Organ Nakli Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ayhan Dinçkan, karacigerin ilahi bir organ oldugunu, naklin ardından çok kısa sürede karacigerin takıldıgı vücuda uyum sagladıgını kaydetti.

ÖLÜMÜ BEKLIYORDU
Hatay'da yasayan Ismail Özçelik'e doktorlar karaciger sirozu teshisi koydu. Doktorlar karacigerin bitme noktasına geldigi tek çarenin karaciger nakli oldugunu aileye bildirdi. Anne Derya Özçelik, oglunun iyilesmesi için Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi'ne basvurdu. Doktorlara, oglunun yasaması için karacigerini verebilecegini söyledi. Bunun üzerine Doç. Dr. Dinçkan tarafından gerçeklestirilen operasyon ile anne Derya Özçelik'ten agırlıgındaki karaciger parçası, minik Ismail'e nakledildi. Nakilin ardından Ismail Özçelik saglıgına yeniden kavustu. Hasta hakkında bilgi veren Doç. Dr. Dinçkan karacigerin hızla uyum saglayıp iyilestigini belirterek, "Su an hiçbir sıkıntı yok. Anneden alınan karaciger Ismail ile birlikte büyüyecek" diye konustu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anne karacigeri ile hayat buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN