Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hafta hafta kurs programı

Giriş Tarihi: 3.5.2013
BİRİNCİ HAFTA
Kursun birinci haftasında gebelik oluşumu, gebelik süresince anne adaylarında meydana gelen fizyolojik değişiklikler, gebelik süresince risk oluşturabilecek durumlar ele alınıyor. Ayrıca, gebelik süresince oluşabilecek cilt sorunları ve tedavi yöntemleri de bu eğitimlerde anlatılan konular arasında yer alıyor.

İKİNCİ HAFTA
Kursun ikinci haftasında, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından katılımcılar anne karnındaki bebeğin gelişimi, takibi, gebelik süresince yapılması gereken testler ve doğum hakkında bilgilendiriliyor. Anestezi doktoru da doğum ağrısını azaltıcı yöntemleri katılımcılarla paylaşıyor.

ÜÇÜNCÜ HAFTA

Gebelik süresince ortaya çıkabilecek duruş ve yürüyüş bozukluklarını önlemek ve rahat bir doğum süreci geçirmek amacıyla uygulamalı gebelik egzersizleri anlatılıyor. Egzersizlerin yanı sıra; anne adayı gebelik süresince dengeli ve yeterli beslenme hakkında beslenme ve diyet uzmanları tarafından bilgilendiriliyor.

DÖRDÜNCÜ HAFTA

Doğuma Hazırlık Kursu'nun son haftalarında erken doğum durumunda alınabilecek tedbirler, gebelik sürecinin ardından bebek doğduktan sonraki süreçle ilgili bebeğin beslenmesi, anne sütü ve emzirmenin önemi, bebeklik ve çocukluk dönemi aşıları, bebek bakımı ile ilgili pratik bilgilerin yanı sıra bebeğin banyosu, göbek bakımı ve masajıyla ilgili bölgiler de aktarılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hafta hafta kurs programı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN