EXPO, destek turunda

EXPO Genel Sekteri Selami Gülay ve ekibi, Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu'na bağlı oda başkanlarına, EXPO 2016 Antalya hakkında bilgi verdi

Giriş Tarihi: 4.5.2013
EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay, çalışma arkadaşlarıyla birlikte Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu'nu ziyaret etti. İnşaat Mühendisleri Odası'nda gerçekleşen ziyarete, kurula üye oda başkanları katıldı.

EXPO 2016 ÜLKE PROJESİ

Oda başkanlarına, EXPO 2016 Antalya'da bugüne nasıl gelindiği ve yapılan çalışmalar hakkında, geniş bir sunum yapıldı. Gülay, Antalya'nın EXPO organizasyonu için çok uygun bir konumda olduğunu belirterek, ulaşım kolaylığı, hava şartları, doğal güzelliği, tarihi zenginliğinin yanı sıra kaliteli turistik tesislerin bulunmasının şehrimiz için büyük avantaj olduğunu belirtti. EXPO 2016 Antalya'nın bir ülke projesi olduğunu ifade eden Gülay, herkesin bu organizasyona destek vermesi gerektiğini kaydetti.

TAŞKIN RİSKİ ÖNLENECEK

EXPO 2016 Antalya'nın düzenleneceği alanla ilgili yapılacak çalışmalara değinen Gülay, EXPO Gölü, EXPO Tepesi, EXPO Kulesi'nin bulunacağı alanın ilk olarak taşkın riskinden kurtarılması gerektiğini söyledi. Batı çevre yolunun EXPO 2016 Antalya'ya yetişeceğini belirten Gülay, hızlı tren ve raylı sistemin yetişmesi konusundaki çalışmaları desteklediğini ifade etti. EXPO 2016 Antalya'nın düzenleneceği yer ve zamanını uluslararası iki kuruluş olan Uluslararası Sergiler Bürosu (BIE) ve Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği'nin (AIPH) belirlediğini ifade eden Gülay, Dünya sergisinin 6 ay süreceğini ancak alanın bir cazibe merkezi olarak uzun yıllar Antalya'ya hizmet vereceğini sözlerine ekledi. EXPO Genel Sekreteri Gülay, oda başkanlarının EXPO 2016 Antalya ile ilgili sorularını da cevapladı. Meslek odaları başkanları da teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EXPO, destek turunda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN