Isparta'ya kusur haritası

Giriş Tarihi: 4.5.2013

Isparta Mimarlar Odası, "Yolumuz burada kaldırımımız nerede?" projesi ile kentin kusur haritasını çıkarıp eksikleri belirleyecek

Isparta'da bir ilke imza atılıyor. Isparta Mimarlar Odası, Türkiye'de bir ilke imza atarak kentin kusurluluk haritasını çıkaracak. "Yolumuz burada kaldırımımız nerede?" projesiyle sadece kentin kusurları değil, güzellikleri de gün yüzüne çıkarılacak.

BİNALAR TARANIYOR

Mimarlar Odası Başkanı Merve Kuyu, Mimarlar Komisyonu tarafından titizlikle yürütülen "Yolumuz burada kaldırımımız nerede?" projesiyle ilgili bilgi vererek, Isparta için Türkiye'ye örnek olabilecek bir projeyi hayata geçireceklerini söyledi. Kuyu, "Isparta'nın kusurluluk haritasını çıkartıyoruz. Genç mimarlar Isparta'yı tarıyor. Isparta'daki kusurlu gördükleri yapı, kaldırım yol her türlü eksiklik fotoğraflandırılıp haritasını çıkartıyoruz. Isparta'daki sıkıntılar, hatalar nedir, sembolik olarak şimdi bütün Isparta'nın taramasını yapıyoruz. Sonuçlarını kamuoyuyla da paylaşacağız" dedi.

GÜZELLİKLER DE ÇIKACAK

MO olarak kentin sadece kusurluluk haritası değil, güzelliklerinin de gün yüzüne çıkarılacağını kaydeden Kuyu, "Bir de en iyi cepheli binalarla ilgili ödüllü yarışmamız olacak. Böylece yapılar yapılırken de 'kimliksiz bir yapı yapmayın!' mesajı vermeyi hedefliyoruz. Kendi mesleğimizi de eleştireceğiz yani. Bir iş yapılıyorsa kimlikli, düzgün bir iş yapılsın" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Isparta'ya kusur haritası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN