Medical Park'tan eğitime dev katkı

Medical Park Hastanesi, Milli Eğitim Müdürlüğü'ne 100 adet interaktif insan vücudu robotu bağışladı

Giriş Tarihi: 5.5.2013
Medical Park Antalya Hastanesi, Milli Eğitim Müdürlüğü'ne 100 adet interaktif insan vücudu robotu bağışladı. Küçük öğrencilerin insan vücudunu kapsamlı bir şekilde öğrenmesi için bağışlanan robotlar, Medical Park Bölge Koordinatörü Tarkan Ayçetin tarafından İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay'a teslim edildi.

ÖNCELİK KÖY VE KASABALAR
Milli Eğitim Müdürlüğü'nde düzenlenen sade bir tören ile teslim edilen robotları öncelikle köy ve kasaba okullarına yollayacaklarını ifade eden Gülay, "Medical Park Hastanesi'ne çok teşekkür ediyorum. Okul öncesi eğitim ile ilgili çok önemli çalışmalar yapıyoruz. Sayın Valimizin başkanlığında her ilçeye anaokulu, her okula anasınıfı projesi ile çıktık yola ve bugün itibariyle 5 yaşta yüzde 94'lük oranla Türkiye 3'ncüsü olduk. Öğrenmenin en önemli yaşı, okul öncesi olarak belirtiliyor. Bu anlamda geleceğimizi emanet edeceğizimiz çocuklarımızın insan vücudunu tanıması eğitimin çok önemli bir gereği. Bu robotlar interaktif olarak düzenlenmiş, çocuğa görüntülü ve sesli olarak bilgi verecek. Çocuk böylece kalıcı bir bilgiye ulaşmış olacak. Öncelikle bu 100 robotu köy ve kasaba anaokullarından başlayarak dağıtacağız. Bu bağış eğitim için çok önemli" dedi.

VÜCUTLARINI TANISINLAR
Medical Park Bölge Koordinatörü Tarkan Ayçetin ise böyle bir projenin içerisinde yer almaktan gurur duyduklarını belirtti. Antalya'da eğitime büyük bir önem verildiğinin farkında olduklarını ifade eden Ayçetin, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Gerçekten çocuklarımızın bundan sonraki hayatında faydalı olabileceğini düşündüğümüz bir ürün planladık. Küçük çocuklarımızın kendi bedenlerini tanımaları ve insan bedeni hakkında detaylı bilgiye erişmeleri için kullanmalarını arzu ediyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Medical Park'tan eğitime dev katkı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN