'Mavi Bayrak' onlara emanet

Giriş Tarihi: 6.5.2013
Antalya'nın Alanya ilçesinde Mavi Bayrak Eğitim Programı'na katılan 40 kişiye 'Plaj Mavi Bayrak Temsilcisi Sertifikası' verildi.

70 KİLOMETRE SAHİL

Alanya Çevre Koruma ve Mavi Bayrak Derneği (ALÇED) ev sahipliğinde, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı'nın (TÜRÇEV) düzenlediği Mavi Bayrak Eğitim Programı'nın katılımcıları için sertifika töreni, Alanya Belediyesi Meclis Salonu'nda yapıldı. Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir, 70 kilometre sahile sahip Alanya'nın tamamının mavi bayrak standartlarına sahip olması temennisinde bulundu. Kaymakam Özdemir, "Mavi bayrak farkındalık çalışmasıdır. 'Biz temiziz, biz sağlıklıyız, biz en iyiyiz' demektir" dedi.

40 TEMSİLCİ ALANYALI

ALÇED Başkanı Şerefnur Kayhan, iki günlük eğitim boyunca katılımcılara mavi bayrak programının tarihçesi, mavi bayrak kriterleri, biyolojik çeşitliliklerin çevre açısından önemi, mavi bayrak panoları ve plaj haritalarındaki yeni sistemlerin anlatıldığını kaydetti. Kayhan, "Mersin ile Manavgat arasında 60 kişi eğitime girdi. Bugün sadece bölgemizden eğitime giren ve başarılı olan 40 kişiye sertifikalarını veriyoruz" dedi. Bu yıl bölgedeki mavi bayrak sayısında artış olduğuna değinen Kayhan, mavi bayrak sahiplerinin bu ay açıklanacağını bildirdi. Konuşmaların ardından Kaymakam Özdemir, Alanya Belediye Başkan Vekili Kemal Dere ve ALÇED Başkanı Kayhan, katılımcılara sertifikalarını verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Mavi Bayrak' onlara emanet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN