Doğaseverler Sanat Şenliği'nde buluştu

Alakır Nehri Kardeşliği'nin organizasyonuyla düzenlenen 'Alakır Sanat Şenliği' müzik dinletisi, film gösterimi ve resim çalışmalarıyla renkli geçti

Giriş Tarihi: 7.5.2013
Alakır Vadisi'nin doğasını korumak adına hukuksal, bilimsel ve eylemsel alanlarda mücadele eden Alakır Nehri Kardeşliği, gönüllü sanatçıların oluşturduğu 'Alakır Sanat Şenliği' adlı bir etkinlik düzenledi. Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşen Alakır Sanat Şenliği'de 'Yarın' adlı kısa film gösterimi, 'Anadolu'nun isyanı' adlı belgesel, 'Suyun Masalı' adlı deneysel gösterimleri yapılarak 'Alakır'ın Sesi' adlı klip sunuldu.
ÜCRETSİZ ETKİNLİK

Doğa gönüllülerin ücretsiz organize ettiği şenlikte, Alakır'ın Sesi ve İstanbul'dan gelen Mızıkçı Melodiler müzik grupları canlı performans sağladı. Müziğin ve şarkıların coşkuyla söylendiği şenlikte, ressam Hande Ünver de canlı performans sırasında şarkılardan esinlenerek doğaçlama resimler yaptı.

YUNUSLARA ÖZGÜRLÜK

Masalların, şiirlerin okunduğu şenlikte İllustrator Kaligraf Şima Kavacık ve Hande Ünver, Antalya'nın Kaş ilçesindeki Yunus Parkı'na tepki çekmek ve parkın kapatılması için destek oluşturmak amacıyla hazırladıkları 'Vira Vira Yunuslara Özgürlük' adlı suluboya çalışmalarını sergiledi. Şenlik renkli görüntelerle bitti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğaseverler Sanat Şenliği'nde buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN