Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Isparta 'hızlı tren'e karşı

Giriş Tarihi: 7.5.2013

Antalya için istenen ve Ispartalıların da desteklediği hızlı trene Mimarlar Odası Başkanı Kuyu karşı çıktı ve projenin Isparta'ya zarar vereceğini söyledi

Isparta Mimarlar Odası Başkanı Merve Kuyu, Antalya'ya yapılması için imza kampanyaları düzenlenen ve Ispartalı birçok işadamının da desteklediği Hızlı Tren Projesi'ne karşı çıktı.

SDÜ'YE ZARAR VERİR

Pembe liste 17. Grup'ta Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) adayı olan Kuyu, Hızlı Tren Projesi'nin gelecekte Isparta'nın üniversitesine büyük zarar vereceğini iddia etti. Hızlı tren hattının Antalya-Burdur arasında MAKÜ yerleşkesi önünden geçeceğini belirten Mimarlar Odası Başkanı Kuyu, "Antalya'dan, Afyonkarahisar'dan ya da Ankara'dan hızlı trene binecek öğrenci 30-40 dakikada Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi yerleşkesi önüne ulaşabilecektir. Bu öğrenciyi siz SDÜ'ye nasıl çekeceksiniz. Bu Isparta'nın yaşayacağı en büyük tehlikedir" dedi.

ITSO ADAYI OLDU

ITSO ile ilgili de konuşan Kuyu, herkesle iyi olan tiplerin artık yönetimlerde olmaması gerektiğini ifade eden Kuyu, "İnsanların önüne bir şeyler koyan, projeler üreten ve istemesini bilen ekipler yönetim mekanizmalarını işletmelidir. Fikri ve görüşü olmayan insanlar artık buralarda olmasın. Daha iyi hizmet nasıl yapılır, daha iyi gelişim nasıl olur' bunun derdi ile tasalanan insanlara ihtiyaç var. Ben bu noktada sürecin tam istediğimiz gibi iyiye gittiği kanısındayım. İnsanlar bilinçleniyor. Daha iyi işler olacak inşallah" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Isparta 'hızlı tren'e karşı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN