Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sezon iyi başladı

Giriş Tarihi: 8.5.2013

POYD Başkanı Kızıldağ, bölgedeki 5 yıldızlı otellerin yüzde 100'e yakın doluluğa eriştiğini, bir sezonun güzel başlarsa güzel gideceğini belirtti

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ali Kızıldağ, turizm sezonunun çok iyi başladığını, Antalya'daki 5 yıldızlı otellerin yüzde 100'e yakın bir doluluğa eriştiğini bildirdi.

SÜREÇ KATKI SAĞLAR

Kızıldağ, turizmde yaz sezonunun tam anlamıyla başladığını, Antalya bölgesindeki otellerde neredeyse yer kalmadığını söyledi. Konjonktürel bir sıkıntı yaşanmazsa sezonun iyi geçeceğini dile getiren Kızıldağ, geçen yıla oranla turist sayısında yüzde 5-10 arasında artış yaşanabileceğini tahmin ettiklerini kaydetti. Kızıldağ, "Bölgedeki 5 yıldızlı oteller yüzde 100'e yakın doluluğa erişti. Sezona güzel başladık, bir sezon güzel başlarsa güzel gider" dedi. Çözüm sürecinin Türkiye turizmine olumlu katkı sağlayacağını vurgulayan Kızıldağ, "Çünkü turizm güvenli ortamı sever, turistik hareketin en büyük düşmanı güvensizliktir" diye konuştu. Yaklaşık 20-30 yıl önce Türkiye'de çok iyi satılan Anadolu turları bulunduğunu anlatan Kızıldağ, şöyle devam etti: "Avrupa ve Amerika başta olmak üzere dünyanın her yerinden Anadolu'ya, kültürel değerleri görmek isteyen turist gelirdi. 100-200 otobüslük konvoylarla bütün Anadolu'yu gezerlerdi. Şimdi tekrar bu güven ortamı oluşursa Anadolu'da çok ciddi bir turizm başlar, turlar tekrar yaygınlaşır diye düşünüyorum." Kızıldağ, İsrail'in Türkiye'den özür dilemesinin turizmi hareketlendirdiğini dile getirerek, "İsrailli tur operatörleri otellerle görüşmeye başladı, kontenjanlar tahsis edildi. Bu ayın ortasından itibaren tekrar turist gelmeye başlayacağını tahmin ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sezon iyi başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN