Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ATSO'da kulis hareketlendi

ATSO seçimlerinde kulis çalışmalarına ağırlık verildi. Akıncı, meclis üyelerine yemek verdi. Yemeğe 80 meclis üyesi katıldı

Giriş Tarihi: 9.5.2013
Seçimin ilk ayağının tamamlandığı Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nda, seçimlerin ikinci aşamasının Cumartesi günü gerçekleşmesi bekleniyor. İlk seçim turunun ardından askı süresi içerisinde Kepez İlçe Seçim Kurulu'na 5'inci (İçecek), 6'ncı (Hal), 8'inci (Gıda) ve 49'uncu (Sağlık sektörü) gruplarında yapılan itirazlar değerlendirildi. Yapılan itirazlar sonrası, seçim sonuçlarını değiştirecek bir karar çıkmadı.

KULİS ÇALIŞMALARI
İl
Seçim Kurulu'na itirazın gelmemesi halinde seçimlerin Cuma yada Cumartesi gerçekleşmesi bekleniyor. Ağırlıklı olarak konuşulan tarih ise Cumartesi. Turuncu listeyle yarışan Çetin Osman Budak ile beyaz listeyle yarışan Ali Rıza Akıncı'nın yönetimi alacak üye sayısına ulaşamaması nedeniyle, gözler kararsız meclis üyelerine çevrildi. Kulis çalışmalarına ağırlık verilirken, yönetimi kimin kazanacağını da kulisler belirleyecek.

80 ÜYELİ YEMEK

Budak'ın yönetimi alması için 21 meclis üyesine, Akıncı'nın ise 27 meclis üyesine ihtiyacı var. Bu tabloda, Ali Rıza Akıncı, destek çalışmalarına başladı. Bu kapsamda, Ramada Plaza Otel'de gerçekleştirilen bir akşam yemeğinde Ali Rıza Akıncı'ya destek veren veya Akıncı'ya yakın olan meclis üyeleri bir araya geldi. Organizasyona 80'i yeni meclis üyesi olmak üzere yaklaşık 90 kişinin geldiği öğrenildi. Akşam yemeğine, 49'uncu grup (Sağlık sektörü) dışındaki tüm kritik gruplardan katılımcıların olması, Akıncı hanesinde bir avantaj olarak görüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ATSO'da kulis hareketlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN