Tarım çalıştayı toplanıyor

Giriş Tarihi: 9.5.2013

Batı Akdeniz Tarım Çalıştayı, 16-17 Mayıs tarihleri arasında Alanya'nın Toslak köyünde gerçekleşecek

Bölge tarımının gerçekleri Alanya Tosmur'da tartışılacak. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ile Antalya Tarım Kooperatifleri Birliği'nin organize ettiği Batı Akdeniz Tarım Çalıştayı Programı, 16-17 Mayıs tarihleri arasında Alanya Toslak Köyü Kooperatif Alanı'nda gerçekleşecek. Çalıştay, BAKA'nın 2014-2023 Bölge Planı hazırlıklarının tarım bölümüne de bir altlık görevi görecek. Çalıştay sebze, meyve, hayvancılık, örgütlü üretim ve ihracat ürünleri olmak üzer 5 farklı çalışma grubunda gerçekleşecek.

TOPLANTI
Çalıştaya, AÜ, SDÜ ve Makü ziraat ve veterinerlik fakültelerinden akademisyenler katılacak. Teknokent Binası Toplantı Salonu'nda çalıştayla ilgili düzenlenen tanıtım toplantısına Tarım İl Müdürü Ahmet Dallı, BAKA Antalya YDO Koordinatörü Alaattin Özyürek, Antalya Tarım Kooperatifleri Birliği Başkanı Mustafa Özen, Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarımsal Eğitim ve Yayım Birimi Koordinatörü Prof. Dr. Orhan Özçatalbaş katıldı. İl Müdürü Dallı, çalıştayda tarım sektöründe kooperatiflerin gücünü arttırmanın ve üretimin doğrudan üreticiden pazarlanması gibi konuların konuşulacağını söyledi.

İKİ ÇALIŞTAY YOLDA

Alaattin Özyürek, tarım çalıştayının bölgesel planlama kapsamında gerçekleşecek 4'üncü çalıştay olacağını vurgulayarak, "Bu çalıştayın ardından sağlık turizmi ile ilgili bir çalıştay gerçekleştireceğiz. Ardından ise yaz döneminde Antalya Körfezi'nde deniz ulaşımı konulu bir çalıştay daha gerçekleştireceğiz. Tüm bu çalıştaylar, 10 yıllık Bölge Planı'na destek verecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarım çalıştayı toplanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN