Çifte cinayetin sanığına beraat

Antalya'da 2010 yılında iki galericiyi öldürmekten yargılanan cinayet sanığı Fatih Şahingöz 17'inci duruşma sonunda beraat etti. Aileler tepki gösterdi

Giriş Tarihi: 10.5.2013
Antalya'da 24 Eylül 2010 tarihinde Ermenek Mahallesi'nde başlarından vurularak öldürülen galerici Mustafa Gözükızıl (42) ile ortağı Cengiz Muş'un (37), cinayet zanlısı Fatih Şahingöz (38) 29 ay sonra beraat etti. Karar duruşmasında 17 sayfa yazılı savunma yapan Şahingöz, kendisinin cinayeti işlediğine dair hiçbir maddi delil bulunamadığını suçsuz olduğunu asıl katillerin ise kaçtığını söyledi. Mahkeme karar duruşmasında ağırlaştırılmış iki kez müebbet hapis istemiyle yargılanan Şahingöz'ü 3 saat süren karar duruşmasının ardından çifte cinayetten beraat ettiğini açıkladı. Mustafa Gözükızıl ile Cengiz Muş'un yakınları gözyaşlarına boğuldu.

BEN SUÇSUZUM

Antalya 4'üncü Ağır ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Fatih Şahingöz ile öldürülen Mustafa Gözükızıl'ın ile ortağı Cengiz Muş'un eşleri Olga Muş ve Meral Gözükızıl ile diğer yakınları katıldı. Şahingöz, 29 ay süren 17 duruşmada yapılan yargılama sonunda hiç kimseyi öldürmediğini ve suçsuz olduğunu, kendisi hapishanede tutulurken asıl katillerin kaçtığını söyledi.

KABUL ETMEMİŞTİ
Fatih Şahingöz, 17 sayfalık yazılı ifadesinde ilk tutuklanma aşamasından bugüne gelene dek kendisine yöneltilen suçlamaların yalan ve haksız olduğunu tek tek ispat ettiğini söyledi. Suçlu olması halinde kendisinin bunu mahkemeye açık açık söyleyeceğini de belirten Şahingöz, "Bana bu suçlamayı yöneltenlerde Allah korkusu yok. Ölenlerin yakınları benim hakkımda suçlamalara başladı. Daha öncesi böyle bir şey yoktu" dedi. Mahkeme Başkanı Faris Özsoy, 29 aydır tutuklu bulunan Fatih Şahingöz'ün iki cinayetten beraat ettiğini açıkladı. 29 aydır tutuklu bulunan Şahingöz'ün evde ruhsatsız silah bulundurmaktan 10 ay hapis ve 500 TL para cezasına çarptırıldığını bildirdi. Aileler ise karara tepki gösterdi.

OLAY NASIL OLMUŞTU

Araç kirama ve galericilik yapan Mustafa Gözükızıl ile ortağı Cengiz Muş, Ermenek Mahallesi'nde otomobilin içinde başlarından vurulmuş halde bulundu. Polis aylar süren araştırmanın ardından cinayet zanlısı olarak Fatih Şahingöz'ü gözaltına aldı. Şahingöz ilk çıkarıldığı nöbetçi mahkemece serbest bırakılmış, ikinci kez çıktığı mahkemece tutuklanmıştı.

KARARA TEPKİ
Cengiz Muş'un eşi Olga ile Mustafa Gözükızıl'ın eşi Meral ile aile yakınları Şahingöz'e beraat kararı verilmesi üzerine gözyaşlarına boğuldu ve tepki gösterdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çifte cinayetin sanığına beraat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN