Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ormancıların kütük yarışı

Antalya ve Isparta'da görev yapan ormancılar, bir motorlu testere firmasının düzenlediği yarışmada hünerlerini sergiledi

Giriş Tarihi: 10.5.2013
Isparta ve Antalya orman bölge müdürlüklerinin çalışanları, kütüğü en hızlı şekilde kesmek ve parçalamak için yarıştı. Isparta Orman Bölge Müdürlüğü'nün Sav beldesindeki deposunda, bir motorlu ağaç testere firması tarafından düzenlenen yarışmaya Isparta ve Antalya orman bölge müdürlüklerinde çalışan 20 kişi katıldı. Yarışmacılar, motorlu testere ile bir düzeneğe sabitlenen kütüğü dairesel olarak iki parça halinde kestikten sonra bu parçaları balta ile 6'ya bölüme ayırmaya çalıştı.

AKÇİL BİRİNCİ OLDU

Yarışmada Isparta'dan Adem Akçil birinciliği, Cengiz Uçan ikinciliği, Metin Çetin üçüncülüğü, İsa Gümüş de dördüncülüğü kazandı. Antalya'dan ise Selahattin Karakaya birinci, Bülent Eroğlu ikinci, Efendi Durmuşoğlu üçüncü, Kerim Kara da dördüncü oldu. Isparta ve Antalya'dan ilk 4'e girenlerin oluşturacağı takımlar, Haziran ayında gerçekleştirilecek ve 27 orman bölge müdürlüğü takımının katılacağı Türkiye elemelerinde yarışacak.

TANITIM AMAÇLI

Türkiye elemesinde birinci olan ekip de ekim ayında Almanya'nın Stuttgart kentinde düzenlenecek dünya şampiyonasına katılmaya hak kazanacak. Isparta Orman Bölge Müdürü Mustafa Değirmenci, yaptığı açıklamada, etkinliği ormancılık tanımının yapılması açısından önemsediklerini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ormancıların kütük yarışı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN