Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Merak etmeyin EXPO yetişecek'

EXPO 2016'nın hazırlıklarında geç kalındığı endişesi anlatılan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "Hiç merak etmeyin, geç kalmıyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 11.5.2013
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, ANSİAD 20'nci Akdeniz Toplantısı'na katıldı. Bakan Eker, herkesin gelişmeleri öğrenmek istediği EXPO hakkında bilgi verdi. Soru cevap kısmında EXPO hakkında az konuşmasına değinip organizasyonun hazırlanmasında gecikme olup olmadığını soran işadamlarını yanıtlayan Eker, "Hiç merak etmeyin, gecikmiyoruz" dedi.

İHALE GELECEK AY
Zaman alan ama görünmeyen işler yapıldığını açıklayan Eker, önümüzdeki ay EXPO alanının ihalesi üzerine çalışacaklarını duyurdu. En fazla zaman alan ve en önemli safhanın plan safhası olduğunu dile getiren Eker, "Ne yapacağınızı iyi düşünmek, planlamak zorundasınız. Bunu yaparsanız uygulaması çok daha kolay olacaktır. EXPO kanunuyla yapıların tamamlanması için normal ihale süreci yaşanmayacak, daha hızlı olunacak. Tanıtım devam ediyor. Alt yapısı hızla bir yandan devam ediyor. İnşallah yetiştireceğiz" diye konuştu. Derneğin yeni üyelerinin üyelik rozetlerini takan Bakan Eker'e teşekkür plaketi sunan ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu da, konuşmasında EXPO hazırlıkları ile ilgili beklentileri dile getirdi.

İLAVE TURİST GETİRİR
Bugünlerde bazı bakanların 2020 Olimpiyat adaylığını destekledikleri yönünde reklamlar yaptıklarını belirten Eroğlu, "THY, EXPO İzmir amblemiyle uçuşlar yapıyor. Bu organizasyonlara henüz aday durumundayız. Olimpiyatlar ve büyük EXPO'dan sonra gelen en önemli uluslararası organizasyonlardan birisi olan Botanik EXPO'ya üç yıl kaldı. Bizler ulusal ve uluslararası bazda organizasyonumuzun daha iyi tanıtılmasını talep ediyoruz. İyi çalışarak EXPO ile, birkaç milyon ilave turistin gelmesi sağlanabilir, Antalya ve Türkiye turizmine yeni pazarlar açılabilir" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Merak etmeyin EXPO yetişecek'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN