Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Patronlar 'Budak' dedi

ATSO'da seçimlerin ikinci aşaması tamamlandı. Budak, rakibi Akıncı'ya 19 oy fark atarak ikinci kez başkan oldu. Çekişmeli geçmesi beklenen seçimlerin sürprizi, listesinin delinmemesi oldu

Giriş Tarihi: 11.5.2013
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ATSO) seçim sürecinde ikinci aşama tamamlandı. ATSO Atatürk Konferans Salonu'nda gerçekleşen seçimlerde, Çetin Osman Budak'ın listesi ipi göğüsledi. Budak 73 oy alırken, rakibi Ali Rıza Akıncı ise 54 oyda kaldı. Budak ikinci kez ATSO Başkanı olurken, yönetim kurulu listesinde ise Mustafa Yılmaz hariç tüm isimler değişti.

BUDAK FİRESİZ KAZANDI

Meclis üyesi seçimlerinde, 4 yönetim kurulu üyesi sandıktan çıkamamıştı. Yönetimdeki isimlerden Mücahit Turgut asil, Gültekin Gencer ise yedek olarak Ali Rıza Akıncı'nın listesinde yer aldı. Bu tabloda, Budak'ın yeni yönetiminde 9 yeni isim yer aldı. Davut Çetin, bir dönem aranın ardından, tekrar yönetime girdi. Bir önceki seçimde rakip listeden iki isim yönetim kurulu listesini delerek, yönetime girmişti. Bu seçimde ise Budak'ın yönetim kurulu listesi delinmedi. Seçimlerde Yönetim Kurulu Başkanı, 10 asil, 10 yedek yönetim kurulu üyesi, 6 disiplin kurulu üyesi ile 23 TOBB delegesi belirlendi. Seçimlerde 127 meclis üyesinin tamamı oy kullanırken, sandıklar erken açıldı. Oyların sayılmasıyla birlikte sandık başında sevinç ve hüzün bir arada yaşandı. Budak, Akıncı'ya 19 oy fark atarak yönetimi tekrar aldı. Büyük bir rekabet içerisinde geçmesi beklenen seçimin genel olarak en büyük sürprizi yönetim kurulu listesinin delinmemesi ve oluşan oy farklı oldu. Akıncı'nın listesindeki en büyük sürpriz ise Gültekin Gencer oldu. Seçim süresince en yoğun çalışan isimlerin başında gelen Gencer, Akıncı'nın listesinde yedek yönetim kurulu üyeleri arasında yer aldı. Budak'ın 11 kişilik yönetim kurulu listesinde, meclis üyesi seçimlerine 'turuncu' listeyle girmeyen 36'ncı (otelciler) gruptan Yusuf Hacısüleyman ve 25'inci (beyaz eşya) gruptan Ethem Tayfun Kavukcu olmak üzere sadece iki isim yer aldı.

LİSTEMİZE YOĞUN BASKI OLDU

Seçim sonrası durumu değerlendiren Budak, liste hazırlarken, yönetime düşündükleri isimlerin baskı gördüğünü ifade ederek, "Benim listeme alacağım insanların birçoğu son anda vazgeçmek zorunda kaldı. Bular demokrasilerde olmaması gereken durumlar" diye konuştu.

Isparta TSO'da seçim zamanı
Isparta Ticaret ve Sanayi Odası organ seçimleri bugün yapılıyor. 3 adayın yarışacağı seçimlerde 3500'e yakın üye oy kullanacak. Merko Düğün Salonu'da yapılacak seçimde oy kullanma işlemleri 09.00 ile 17.00 arasında gerçekleştirilecek. Seçimde İsmail Rüştü Çelik, Şükrü Başdeğirmen ve Eyüp Avcular'ın ekibi yarışacak. Çelik pembe, Başdeğirmen beyaz, Avcular ise mavi liste ile yarışıyor. 17 meslek komitesinde 47 meclis üyesi seçilecek.

Oğuzoğlu SMMMO adayı
Isparta'da bugün yapılacak Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası seçimlerine A. Cihat Oğuzoğlu, başkan adayı olduğunu açıkladı. Oğuzoğlu, tüm meslek mensuplarını kucaklayacak bir şekilde ortak aklın ön plana çıktığı yönetim anlayışıyla değişim zamanın geldiğini düşünerek aday olduğunu söyledi. Oğuzoğlu, Hüseyin Özdemir, Himmet Altıntaş , Durmuş Elmas ve M. Sadık Ağlara ile 'Meslekte Birlik Grubu' olarak yola çıktıklarını ve meslekeğe saygınlık kazandıracaklarını belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Patronlar 'Budak' dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN