Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Patronların seçiminde son viraj

Giriş Tarihi: 12.5.2013

ATSO'da 2 aşamalı yapılan seçimler tamamlandı. Sırada meclis başkanlığı seçimi ve yönetimde görev dağılımı var

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ATSO) meclis üyesi seçimleri ile başlayan süreçte ikinci aşama tamamlandı. Çetin Osman Budak, güven tazeleyerek ikinci kez başkan olurken, 10 kişilik yönetim kurulu ise Mustafa Yılmaz dışında tamamen yenilendi. Seçim sürecinde şimdiki aşamada yönetim kurulu görev dağılımı ile meclis başkanlığı seçimi var.

BAYAR-TANIR

Gelecek hafta sonuna kadar yönetim kurulu dağılımının yapılması ve meclis başkanının seçilmesi bekleniyor. Kulislerde ise meclis başkanlığı için iki ismin üzerinde duruluyor: İzzet Bayar ve Nafiz Tanır. Son meclis başkanı Ali Rıza Akıncı ise kesinlikle tekrar aday olmayı düşünmediğini açıkladı.

LİSTELERİN ORTAK İSMİ

4'üncü (Gıda) gruptan meclis üyesi olan İzzet Bayar, 2004 yılında DYP'den Muratpaşa Belediye Başkanlığı için 2004 ve 2009 yıllarında aday adayı olmuştu. İzzet Bayar, hem Çetin Osman Budak'ın, hem de Ali Rıza Akıncı'nın listelerinde ortak bulunan tek isimdi. Budak ve Akıncı'nın listelerinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurul Delegesi adayı olan Bayar, Budak'ın seçimi kazanmasıyla delegeliğini de ilan etti. Başkanlık için adı geçen diğer isim ise 26'ncı (Kuyumcular) gruptan Nafiz Tanır. Seçim sürecinde Akıncı için çalıştığı iddia edilen Tanır, seçimin sona ermesiyle ise Çetin Osman Budak'ı ilk kutlayan isimlerden biri olmuştu.

KARARLARA SAYGILIYIM
Seçimi kaybeden Ali Rıza Akıncı, ilk açıklamasını SABAH Akdeniz'e yaptı. Akıncı, "Bu seçimlerde bana inanan ve birlikte yola çıktığımız ekip arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim. Sandıktan iradeye saygılıyım. Önünde eğiliyorum. Seçilen arkadaşlara, başta çetin başka olmak üzere, yönetim kurulunda yer alan arkadaşları tebrik ediyorum. Hem de kendilerine başarılar diliyorum. Ayrıca seçimlerde yine etkili olan büyük kişi ve kurumlarımızın kararlarına saygılıyım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Patronların seçiminde son viraj
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN