Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlık neferleri

Giriş Tarihi: 12.5.2013

Geçen yıl eğitime başlayan AÜ Diş Hekimliği Fakültesi Türkiye'nin en saygın fakülteleri arasında

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) bünyesinde 27 Eylül 2010 tarihli bakanlar kurulu kararı ile kurulan Diş Hekimliği Fakültesi, Prof. Dr. Zafer Sarı'nın kurucu dekan olarak atanmasının ardından 2012- 2013 öğretim yılında eğitime başladı. Henüz 1 yıldır hizmet veren fakülte kısa zamanda yaptığı özverili çalışmalar neticesinde Türkiye'nin en saygın ilk 10 fakültesi arasına girmeyi başardı.

ÜST DÜZEY HEKİMLİK
Diş hekimliğinin her alanında dünya standartlarında bir eğitim vererek, ilerici ve yenilikçi bilimsel anlayışa sahip nesiller yetiştirdiklerini ifade eden Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Kürşat Er, 14 Mayıs 2012'den itibaren hasta kabulüne başladıklarını belirterek, "Öğrencilerimize, gerekli olan her türlü mesleki yeterlilik ve bilgiyi kazandırmak ve modern araç gereçlerle donatılmış kliniklerimizde, hastalarımıza kaliteli, üst düzeyde bir diş hekimliği hizmeti sağlamayı hedefliyoruz" dedi.

160 MAKALE YAYINLANDI

Fakülte akademik yapısının Temel ve Klinik Diş Hekimliği Bilimleri bölümlerinden oluştuğunu aktaran Er, Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Ağız Diş ve Çene Radyolojisi, Diş Hastalıkları ve Tedavisi, Endodonti, Ortodonti, Çocuk Diş Hekimliği, Periodontoloji ve Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dallarının kurulduğunu ifade etti. 33 kişilik bir akademik kadroya sahip olduklarını söyleyen Er, bu güne kadar hakemli dergilerde 160 makale ve bildirilerinin yayınlandığına dikkat çekti. Fakültenin 2012-2013 akademik yılı itibariyle 50 öğrenci ile lisans eğitimine başladığını hatırlatan Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Sinan Tozoğlu, ilk öğrencilerin puan ortalamasının devlet üniversiteleri sıralamasında 9'ncu olduğunu aktardı. Tozoğlu geçen 1 yıl içerisinde 26 bin hastaya 60 bin 444 uygulama yaptıklarını da belirtti.

YENİ BİNA
Hizmet ve eğitim kapasitelerini arttırmak için AÜ bünyesinde daha büyük bir binaya geçmeyi planladıklarını söyleyen Tozoğlu, projesi bitme aşamasına gelmiş yeni hizmet binalarının 2016 başında açılacağını, Türkiye'nin en büyük diş hekimliği fakültesini açmak için çalışmalarını hızlandırdıklarını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık neferleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN