Birinci 'Enfest' kutlandı

Akdeniz Üniversitesi'nde engelli çocuklar için bu yıl ilk defa düzenlenen 'Özel Çocuklar Bilim, Sanat ve Spor Festivali' (ENFEST) spor faaliyetleri ve oyunlarla coşku içinde geçti

Giriş Tarihi: 14.5.2013
Bu yıl ilk defa düzenlenen 'Özel Çocuklar Bilim, Sanat ve Spor Festivali' (ENFEST) çeşitli sportif ve kültürel etkinliklerle Akdeniz Üniversitesi'nde yapıldı. Akdeniz Üniversitesi Stadyumu'nda yapılan törenlere, Antalya'da yer alan 19 özel eğitim okulu ile bünyesinde özel eğitim sınıfı bulunan 66 ilkokul ve ortaokuldan özel çocuklar katıldı. ENFEST kapsamında gerçekleştirilen sportif etkinliklerde, yüzme dalında 17, basketbol dalında 119, futbol dalında 210 ve atletizm dalında 287 olmak üzere toplam 628 öğrenci katılımıyla yarışmalar yapıldı. Kampüs alanında yapılan etkinliklerde üniversiteli gençler, festival için gelen öğrencilerle oyunlar oynayarak eğlenceli zaman geçirmelerini sağladı. Şenlik oyunlarda başarılı olanlara verilen ödüller ile son buldu.

DESTEK ŞART
Organizasyonun ilk yılı olmasına rağmen çok iyi geçtiğini belirten Doç. Dr. Erkan Çalışkan, "Panellerle başlayan organizasyonumuz daha sonra sportif aktivitelerle devam etti. Oyunlarda bulunan arkadaşlarımız doğuştan engelli. Bizim amacımız onların hayatları kolaylaştırabilmek onlara destek sağlayabilmek, bu konuda çalışmaya devam edeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birinci 'Enfest' kutlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN